Wpis z mikrobloga

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/matka-dostala-zgode-na-eutanazje-dziecka-nancy-zmarla-po-14-dniach-bez-jedzenia,482863.html

Ludzie komentowali: Nancy pięknie wyglądała, jak aniołek, na pewno trafi do nieba. Jej matka, Char­lot­te Fit­zmau­ri­ce, opublikowała w serwisie społecznościowym ostatnie zdjęcie z córką. Wcześniej dostała od sądu zgodę na eutanazję dziewczynki. Od urodzenia, od 12 lat dziecko cierpiało na zapalenie opon mózgowych, wodogłowie, posocznicę, było karmione przez rurkę, nie mówiło, nie chodziło.

Nancy zmarła dwa tygodnie po tym jak lekarze przestali ją karmić w szpitalu i niecały miesiąc po tym, jak jej matka w sądzie oświadczyła: - Moja córka to już nie moja córka, światło w jej oczach zgasło.

Prosiła sąd o zgodę na eutanazję niepełnosprawnej, 12-letniej dziewczynki. Sędzia przychylił się do jej prośby, którą było – zgodnie ze słowami Char­lot­te Fit­zmau­ri­ce – "położenie kresu cierpieniu dziecka".

ale chore #!$%@?

#4konserwy #eutanazja #neuropa
  • 9
  • Odpowiedz
@RPG-7: czy ta procedura nie ma przypadkiem jakiegoś tam ichniego sensu? Że niby nie zabijamy bezpośrednio tylko sama umiera bez działania. Takie zaspokojenie własnego sumienia.

Tak po za tym rozwala mnie to:

Po raz pierwszy na świecie zdarzyło się że sędzia wydał taką zgodę w kraju, w którym eutanazja jest nielegalna.


Tu wypada pojechać korwinem: To jest legalna czy nie jest legalna!
  • Odpowiedz
@RPG-7: Popieram możliwość eutanazji ale w humanitarny sposób, to jest chore #!$%@?ństwo, skazywać osobę na śmierć z niedożywienia. (mam nadzieję, że przynajmniej halucynacji nie miała( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
Popieram możliwość eutanazji ale w humanitarny sposób


@nuwanda: Niemcy swoją postępową akcję poddawania eutanazji niepełnosprawnych promowali hasłem, że Cyklon B to bardzo humanitarny środek.

A tak nawiasem mówiąc, popieranie hitlerowskich mordów chyba wpada pod "propagowanie nienawiści lub przemocy".
  • Odpowiedz