Wpis z mikrobloga

Oto przykład jak zostać królem życia i #januszebiznesu

W ten piątek (31.10) w Ostrawie miał mieć koncert Armin van Buuren. Z tego co udało mi się dowiedzieć/sprawdzić, sprzedano około 17000 biletów (tyle jest miejsc siedzących) + niezliczona ilość miejsc stojących. Z szacunków osoby znającej obiekt gdzie miał odbyć się koncert wynika, że sprzedaż mogła wynieść nawet około 30000 biletów.

O to co stało się dzisiaj w nocy: przyszedł mail, iż Armin odwołał koncert z powodu jakichś niezgodności finansowych (prawdopodobnie organizator mu nie zapłacił). Po małym wywiadzie z tutejszymi fanami (ludzie z mojej pracy), którzy wybierali się na imprezę i mieli bilety, okazuje się że około 3,5 roku temu była identyczna sytuacja z jakimś innym koncertem. I co z tego? Otóż to, iż od tamtego czasu ludzie wciąż czekają na zwrot pieniędzy za bilety.

Organizator ma 10 dni na ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji, jednak nikt ze znanych mi ludzi którzy kupili bilet nawet nie liczą na zwrot i pogodzili się ze stratą pieniędzy. Szacowana wartość sprzedaż wyniosła około 10 milionów koron (około półtora miliona złotych).

Tak się robi przekręty w tym kraju!

#czesicebulaki #truestory #niepolska
  • 3
  • Odpowiedz
@Bit__: a miałem kupić bilet, współczuje wszystkim którzy chcieli jechać, zwłaszcza że czekali na swoje Armin Only prawie rok czasu. I mowa tu nie tylko o biletach, bo kasa za nie pewnie bedzie kiedys zwrocona. Ale pomysl o tych co zaplacili za przejazdy,loty,noclegi.

Akcja miała miejsce w Czechach ale firma która organizowała event jest ze słowacji (celebration.sk). Z reszta u nas tez byly takie akcje szczegolnie w poprzednim i tym roku.
  • Odpowiedz