Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, po co wgrywać ROM z czystym #android (bez nakładek producentów), który robi gówno z aparatu i baterii (w wielu modelach także z dźwięku)?

Próbowałem przetrawić czystego Andka 4.4 na trzech fonach - na każdym te same problemy. Nawet na G2 jedyny plus to szybkość działania. Bateria znikała od patrzenia na ekran, aparat o nagrywaniu 4K nie słyszał, a co dopiero o robieniu zdjęć o przyzwoitej jakości. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#android #lg #g2 #lgg2 #narzekam
  • 9
@Tojtek: Nie wiem jakie telefony kupujesz, ale na moim SGS+, gdzie ostatni oficjalny ROM to 2.3.3, Android 4.4 działa bardzo przyzwoicie, a żadnych problemów z baterią, dźwiękiem czy aparatem nie ma.
@Tojtek: no cóż, gotowane romy, tym bardziej porty zawsze były i pewnie już zawsze będą pełne błędów. Jeśli ktoś potrzebuje stabilnego softa to nie ma sensu flashować cm, miui czy innych wynalazków. Swojego czasu jak sobie nie wgrałem nowego softa przynajmniej raz w tygodniu to chodziłem struty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kacperski1: Więc...

- HTC Desire - na 4.0+ aparat muli tak, że ciężko zrobić ostre zdjęcie. Bateria zdycha szybciej, niż na 2.3.

- HTC One X - na czystym Andku aparat ma spore opóźnienie między wciśnięciem spustu migawki i zrobieniem zdjęcia - o jakości chyba nawet nie muszę wspominać. Dźwięk jest o wiele cichszy i gorszy. Bateria, nawet jak na One X, słabiutko.

- LG G2 - na czystym Andku aparat
@Tojtek: Bo Nexus Experience jest odczuwalny tylko na nexusach. Pytasz czemu działa na stocku dłużej - bo jest dostosowany do danego telefonu. Flashowałem multum romów na wiele telefonów w swoim życiu i powiem Ci, że tylko raz jedyny byłem zadowolony. W innych przypadkach zawsze coś się działo.
@Nefju: G2 to bardzo podobny model do N5. Sterowniki, z tego co się orientuję, są te same do układu. Ciężko o lepszą sytuację... a jednak coś Google spieprzyło i odjęcie nakładki powoduje pogorszenie wyników. xD
@Nefju: W sumie racja. :D Chociaż chciałbym się doczekać jakichkolwiek ułatwień/usprawnień dla nieoficjalnych twórców, coby nie mieliby takich problemów i czyste ROMy naprawdę miały coś wspólnego z dobrymi ROMami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
całe pieprzenie o "Nexus experience" jest śmieszne. Też lubię zmienić od czasu do czasu ROM, szukając idealnej konfiguracji, ale czysty Android wcale nie jest tak wspaniały


@Tojtek: Bo ty wgrywasz jakieś #!$%@? porty a nie czysty soft od google, to co się dziwisz, że zbugowane?