Wpis z mikrobloga

Mirki a gdyby tak otworzyć 'sklep' w którym sprzedawał bym ludziom sprzęt z aliexpress. Działało by to na zasadzie że ja zapewniam 'bezpieczeństwo' transakcji tzn ja kupuje i ja zwracam hajs jak coś nie bangla....

#pytanie #aliexpress #januszebiznesu

Wiem że #pytaniezdupy ale mam możliwość otrzymania dotacji z #urzadpracy na otwarcie biznesu a kompletnie nie mam pojęcia co otworzyć żeby miało jakiekolwiek szanse przeżycia. Moje miasto 25 tysięcy mieszkańców.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wonzki: Paczka szła by na ich dane , urząd celny by się im do dupy dobierał nie mi .... Nie no żartuje. Jakoś bym im doradzał co i jak żeby jak najmniejsze vaty itp.
  • Odpowiedz
@wonzki: Mówie że szukam pomysłu na biznes , jakoś tak akurat ten mi wpadł do łba po tym jak kilku moich znajomych widząc aliexpress stwierdzili że fajne ceny ale oni by nie wiedzieli co i jak a dodatkowo strona po angielsku...
  • Odpowiedz
@Bazooka: w życiu bym nie skorzystał, po to ludzie kupują u chinola żeby było taniej, jakiejś wielkiej filozofii nie ma w zakupach na ali, wystarczy znać podstawy angielskiego
  • Odpowiedz
@Bazooka: jeśli chcesz to robić legalnie (wątpie, aby urząd finansował nielegalny biznes) to musisz zarejestrować się jako importer, a po sprowadzeniu towaru do EU będziesz za niego odpowiadał prawnie. Nie wspomne, że towar musi mieć papiery na znaczek CE (sam nadruk niewystarczy), a dodatkowo płacisz VAT, CŁO, ochrone środowiska, odprawe celną i takie tam. Jak planujesz zadawalać tylko małą wioskę to nie idź tą drogą ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Hmm kolejny pomysł : Sprzęt rehabilitacyjny. W moim mieście jest z 7 aptek i duży ośrodek rehabilitacyjny ale z tego co mi wiadomo żadnego sklepu który sprzedawał by sprzęt typu wózki inwalidzkie ,laski , sprzęt do ćwiczeń itp.
  • Odpowiedz