Wpis z mikrobloga

Dlaczego @wykop duża część użytkowników używa dystrybucji non-free z #ubuntu na czele?

Problem jest w instalacji czegoś bardziej złożonego czy #linux dla tej społeczności to tylko darmowa alternatywa dla Win/OSX?
  • 13
  • Odpowiedz
@aseeon: Debian testing juz stabilniejszy od Ubuntu.. Ubuntu sypało sie randomowo - Debian raz, gdy nie opatrznie olalem ze w updacie nvidi sie moze posypac duzo.. i sie posypalo :D
  • Odpowiedz
żadne prowo. Jest po prostu taka a nie inna zależność. Jestem ciekaw z czego wynika.

Ubuntu moim zdaniem to nie jest system dla typowego geeka chcącego wynieść ze społeczności Open Source coś więcej niż ładny desktop out-of-box.

Nie wspominając o dziwnych koneksjach z Amazon.
  • Odpowiedz
@krzyzakp: Panie. Ubuntu (12.04) przez ostatnie 2 lata (intensywnej pracy) wysypało mi się raz. I do dokładnie z mojej winy, bo zrypałem jak chciałem zainstalować sterowniki od intela, po tym jak już przestał wspierać 12.04.
  • Odpowiedz
Na debianie czy archu nic nigdy nie musiałem. Tym bardziej, że Debian instaluje na start całą masę przydatnych aplikacji, których używam i nie ma na nim nic dziwnego o czym miałbym nie widzieć.

Teraz wszyscy odpalają vrms i drapią się po głowie "na ciul mnie te appsy?!"
  • Odpowiedz
żadne prowo. Jest po prostu taka a nie inna zależność. Jestem ciekaw z czego wynika.


Nie napisałeś o żadnej zależności. Więc ciężko mi się odnieść.

Ubuntu moim zdaniem to nie jest system dla typowego geeka chcącego wynieść ze społeczności Open Source coś więcej niż ładny desktop out-of-box.


Ubuntu
  • Odpowiedz