Wpis z mikrobloga

@BillyB: Nie wiem jak u ciebie, ale ja podpinam pod złącze Optical swój amplituner z 4 kolumnami, i mogę normalnie każdą kolumną osobno wydawać dźwięk. Na razie testowałem w Battlefield 3 i normalnie działało.
Niektóre karty dekodują na 5.1 i to podają na wyjściu, a niektóre mają jeszcze opcję passtrough gdzie możesz odebrać sygnał na zewnetrznym dekoderze dd/dts
Cytat z jakiegoś forum:

"Dźwięk 5.1 z gier można wyciągnąć do amplitunera mieć na kilka sposobów:

- (analogowo) stosując wyjścia analogowe karty, które podłaczamy do wejśc analogowych w amplitunerze; rozwiązanie najtańsze i w wielu przypadkach wystarczające

- (cyfrowo) stosując kartę dźwiękową z obsługą Dolby Digital Live lub DTS Connect; sterownik (lub sama karta) kompresuje stratnie dźwięk z kompa "w locie" do Dolby Digital lub DTS; część kart robi to od razu, niektóre
Na STEAM jeszcze jest Max Payne 3 i pod spodem coś takiego:

"©2004 - 2014 Rockstar Games, Inc. Rockstar Games, Rockstar Studios, Max Payne, and the Rockstar Games R* marks and logos are trademarks and/or registered trademarks of Take-Two Interactive Software, Inc. in the U.S.A. and/or foreign countries. Dolby and the double-D symbols are trademarks of Dolby Laboratories. DTS and the DTS Symbol are registered trademarks of DTS, Inc. and DTS Digital
@djolaf: To już chyba wszystko wyjaśnia .Dzięki. Czyli przez wyjscie hdmi z mojej karty graficznej powinno dać się to zrobic . Tylko muszę pokombinować jak podlączyć i ustawic tą karte zeby wysylala dzwiek przez hdmi
U mnie w lapku po podlączeniu TV przez HDMI pojawia się dodatkowa karta dzwiękowa w nazwie mająca model podlączonego odbiornika i automatycznie ustawia się na aktywną
@djolaf: żeby przesyłać dzwięk przez karte graficzną msi ona być jeszcze ajkos dodatokowo podlaczana do plyty głównej oprucz pci ?


@BillyB: Ogólnie jak podłączysz tv przez hdmi, to masz dodatkowe urządzenie dźwiękowe, które możesz wybrać np jako domyślne w systemie, albo już w grze jeśli masz taką opcję. Musiałbym sprawdzić w domu jak to mam podpięte, ale wydaje mi się, że tylko pci + dodatkowe zasilanie standardowo. A potem już