Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem piłki nożnej, więc i tym bardziej strategiem, ale zawsze zastanawiała mnie jedna rzecz i to pytanie zadaję jak najbardziej poważnie - kiedy bramkarz zagrywa piłkę z piątki, to dlaczego wybija piłkę w losowe miejsce na środku boiska, ryzykując, że zostanie odebrana przez drużynę przeciwną? Dlaczego nie podaje jej do najbliższych swoich, żeby spokojnie rozegrali akcję? Nie chodzi mi tu o szybkie wybijanie piłki, żeby poszedł kontratak, tylko o wybicie z piątki, kiedy wszyscy już dawno pobiegli na środek/drugą połowę. #pytanie #pilkanozna
  • 9
@Sickstee: Zagranie do obrońcy jest b.ryzykowne, zwykle taki obrońca ma słabe rozegranie, napastnicy grają wysoko, więc jest duża szansa na stratę. A te

wybija piłkę w losowe miejsce na środku boiska


To zwykle nie ma być losowe, ale bramkarze raczej słabo grają nogami i nie podają w punkt.
@Sickstee: Trochę jest tak, jak pisze womabo, a inna sprawa to to, że wiele słabszych drużyn po prostu słabo rozgrywa piłkę, zwłaszcza obrońcy takich drużyn. No i rozgrywając ją z tyłu, zwłaszcza przy pressingu przeciwnej drużyny, ryzykują stratą.

Wiele lepszych drużyn stara się rozgrywać krótko - np. Roma ;P
to dlaczego wybija piłkę w losowe miejsce na środku boiska


@Sickstee: Ale to nie jest do końca w losowe tylko zagrywa na swojego, często zagrywają na wysokiego zawodnika dobrze grającego głową, który później zgrywa taką piłkę.