Wpis z mikrobloga

W odpowiedzi na post @armco_pussy (który chyba ma mnie na #czarnolisto

) pod tagiem #depresja:

Wybierz się do terapeuty, jeśli nie chcesz do psychiatry. Leczenie się na własną rękę (zwłaszcza psychiatryczne!) to strasznie głupi pomysł. Pewnie nie masz pojęcia jak powinny, a jak nie powinny działać leki. Co brać i w jakich dawkach. Kiedy zmieniać leki albo dawki. Po jakim czasie spodziewać się efektów itp. Tymi lekami można sobie naprawdę zrobić krzywdę. Mają sporo skutków ubocznych, niektóre silnie uzależniają. To nie witaminki.

Jeśli nie jesteś aż tak zdesperowany, żeby iść do psychiatry, to, na litość, nie próbuj leczyć się na własną rękę. Wybierz się na konsultację do psychoterapeuty i wspólnie wymyślicie co z tym zrobić.

Jak się komuś chce to niech zawoła @armco_pussy (ʘʘ)
  • 4
  • Odpowiedz
@Mistyczny_Krokodyl: poza tym jeśli gościu musi gdzieś przedłożyć zaświadczenie że nie leczył się na przykład u psychiatry, to po coś to jest. Ostatnie na co miałbym ochotę to na przykład policjant z problemami psychicznymi.
  • Odpowiedz
@Jade: nie zostanę policjantem i oprócz niezmiernie długo trwającej chandry jestem racjonalnie myślącym człowiekiem, przynajmniej w moim odczuciu jestem poczytalny ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Mistyczny_Krokodyl: dzięki za zainteresowanie oraz przejęci się sytuacją, nie mam w notatkach powodu wrzucenia na czarną więc to pewnie przypadek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz