Wpis z mikrobloga

@Liquid_Snake: to fakt :D podoba mi się zamysł. I niektóre rzeczy są tez pomyślane [a inne nie], np. Wielkie króliki przy kokonie z pajakami czy pułapki czy jagodach. No i widać, że nie jest to obóz pod ROG.
  • Odpowiedz
@Kemadas: dużą samodzielnośc mozna osiągnąć dość szybko, ale wymaga to dużej cierpliwości i metodycznego działania.

No i wiedzy co i jak dokładnie, bo to przyśpiesza grę jak z góry masz plan.

Na pewno Ci sie kiedys uda :)
  • Odpowiedz
@wysuszony: nie wiem, bo jest to bez sensu, kompletnie- zima nie odrosną, a zapasy zginiją. Mało leczą, nie mają jakiegoś zauważalnego pozytku dla zdrowia psychicznego oraz do innych celów.

Lepiej bazować na potrawach z garnka i ich róznych własciwościach- wiele z nich nie wymaga walki, aby zdobyć składniki, a świetnie leczą zdrowie czy zdrowie psychiczne [no i sycą].
  • Odpowiedz
@baba_by_sie_jednak_przydala: o przeżycie :) Lądujesz na losowej wyspie, jest cykl dnia i nocy i pór roku. W nocy jeśli nie rozpalisz ogniska to zabijają cię w chwile potwory. Do tego masz zdrowie, głód i zdrowie psychiczne. Z czasem jesteś coraz bardziej głodny więc musisz szukać jedzenia. To lepsze (czyli nie warzywa znajdowane w ziemi) zdobywasz walką i ich przygotowaniem (do czego musisz mieć odpowiednie surowce).

Do tego w zimie dochodzi
  • Odpowiedz
@Liquid_Snake: surowe jagody nie leczą wcale :) [wg wiki, ale jeszcze sprawdzę]. Z tego samego źródła- marchewka surowa leczy 1 punkt [jak kwiaty], a upieczona 3 punkty. Ale sprawdzę dokladnie jeszcze w grze.

@baba_by_sie_jednak_przydala: survival. Zostajesz zeslany przez Maxwella na wyspę pełna dziwow i mozliwości [oraz akcentów humorystycznych], an której musisz przezyc jak najwiecej dni. Możesz też przenosić się między kolejnymi światami oraz grać [po spełnieniu pewnych warunków] w tzw. Trybie Przygodowym, z konkretnym celem zwiazanym z fabułą i srogimi niekiedy trudnościami.

@wysuszony: garnek był chyba akurat od Bety jesli dobrze pamietam :) generalnie od początku. Na zimę- to zależy co masz na myśli? Rozgrzewanie czy składniki, jakie dostępne
  • Odpowiedz
@hellyea: za krótko jeszcze gram - rekordowo dobiłem do 18 dni po czym chyba nieświadomie wszedłem do jakiegoś ogrodzonego terenu na pustyni, który zaczął się momentalnie palić :D

Muchosmoka też jeszcze nie spotkałem
  • Odpowiedz
@nilhir: wszedłeś w pułapkę :D musiałes otworzyć skrzynię z prochem strzelniczym i buuum oraz cały drewniany mur wokół zaczął sie palić. Na przyszlość polecam rozwalic skrzynie młotkiem ;) nic nie wybuchnie i mozna odzyskać z niej rzeczy oraz drewno z muru :)
  • Odpowiedz