Wpis z mikrobloga

#bmwsorka - #cebulamotzno ale może i dobry pomysł #motoryzacja

Od jakiegoś czasu mysle jak poradzić sobie z dobrym CAI (Cold Air Intake) w moim BMW.. Ofc, jak już wieloktronie wrzucałem w moim autku jest #!$%@? rozwiązany ten system. Mam pare opcji i proszę pomóżcie mi wybrać tą najlepszą.

1. Kupić takie coś pomalować w kolor mojeto autka (nie problem, mam dobrą farbę) oraz zrobić dziure w masce w tym miejscu.

Plusy:

- taniość,

- zostaje dobry stockowy filter,

- powietrze leci prosto z zewnątrz do filtra, więc jest najzimniejsze,

- ciekawy, oryginalny wygląd.

Minusy:

- może wyglądać #!$%@?, prawdopodobnie nawet będzie, biorąc pod uwagę miejsce umieszczenia tego filtra..

- nie wiem (i tutaj pytanie do mirków) jakby zrobić dobrze uszczelke tak by przylegała prosto do mojego filtra po zamknięciu klapy,

- ingerencja w maske auta.

Więc odpada.

2. Kupić filtr i rure tego typu i #!$%@?ć gdzieś z przodu w zderzak.

Plusy:

- zachowany styl,

- porządniejsze rozwiązanie,

- taki filtr ma lepsza przepustowosć niż oryginalny,

- nie muszę wiele modyfikować.

Minusy:

- cena,

- strach bo może zatrzeć silnk,

- muszę odgrodzić to od silnika - nie mam ani blachy, ani narzędzy by to zrobić, można użyć grubej tektury - ale czy to pomorze? A jakby tekture w folie aluminiową (grubą) owinąć? Jakieś pomysły?

Ogólnie drugie rozwiązanie wydaje się lepsze.

Co myślicie mirki?
sorek - #bmwsorka - #cebulamotzno ale może i dobry pomysł #motoryzacja



Od jakiegoś...

źródło: comment_lKepjXB5bpJGY4s2cqDw1BuwUEqxeLEm.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@sorek: U mnie stockowa pucha miała otwór ssący. Użyłem harmonii od kominów i łapałem powietrze z miejsca po przednim halogenie. Chyba fabia WRC TDi kiedyś tak miała- dodatkowo żeby chwytać więcej powietrza była "czapka" zrobiona z góry po butelce plastikowej 5L ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mariuszb70: Przepraszam, auto kupiłem niedawno, to nei ja tylko poprzedni właściciel.. Na początku musiałem wydać by naprawić auto, teraz dokładam by go polepszyć :)

@uosiu: Zastanawiam się tylko, czy bawienie się ze stockowym filtrem ma jakikolwiek sens ;/ Może jednak ten stożek - tylko pytanie - czym to odgrodzić?
  • Odpowiedz
myślisz że jak założysz szybszy filtr to ci mocy przybędzie ? Instalację LPG trzeba dostroić , zapłon.Czyli przemapować kompa. Bo jak ci #!$%@? gazem w dolot ,to maskę będziesz zbierał z dzielni.
  • Odpowiedz
@KuliG: Ale chyba nie pod względem dolotu powietrza? Na pewno lepiej filtrują, ale za mało powietrza dochodzi ;/

@mariuszb70: Ehh.. To jest sekwencja.. #!$%@?ąć nie #!$%@?, może najwyżej jeden cylinder nie dopalić - nic się nie stanie.. Uwierz, jeżdżę gazem od 4 lat (i wcześniej na 2 generacji) więc wiem co-nieco na temat strzelania :P

A mape dostroje, bo mam do tego odpowiedni program i umiejętności ;)
  • Odpowiedz
@sorek: Jeśli masz stockowe auto to samym filtrem niewiele zmienisz w silniku. Możesz nawet zaszkodzić (LPG nie-sekwencja zacznie dużo gorzej pracować), dolot zazwyczaj się robi w pakiecie z grubszymi modami silnika.
  • Odpowiedz
@uosiu: Problem jest w tym, że takie ułożenie filtra powoduje, że on zbiera gorące powietrze - i to czuć jak jest rozgrzany. Tak czy inaczej muszę zrobić jakiś CAI - z tym filtrem nic nie najamstruje bo jest po prostu za duży ;/

I spokojnie, mam sekwencje.

@KuliG:
  • Odpowiedz
@sorek: U mnie w dwóch autach nie widać różnicy. Serio. Fabrycznie chwyt powietrza mam pomiędzy chłodnicą a katalizatorem. Tak, kolektor wydechowy mam z przodu auta i katalizator tworzy przednią ścianę silnika.
  • Odpowiedz
dlaczego nowi nowi właściciele BMW zaczynają tuning od pierdół.Sprawdź hamulce , zawieszenie , zlikwiduj drobne wycieki .Od razu poczujesz przyrost mocy.
  • Odpowiedz