Wpis z mikrobloga

Mirki,powiedzcie mi jak wygląda sprawa przyznania stypendium socjalnego jeśli jeden z rodziców nie pracuje,drugi jest na urlopie zdrowotnym rocznym i wyjechała z kraju. Na ten moment nie mam żadnego wsparcia od rodziców a studiuje dziennie + praca na umowie zlecenie (nawet nie chce wspominac jak slaba kasa z tego wychodzi)

Z rodzicami nie mam kontaktu więc nie spodziewam się jakiegokolwiek wsparcia od nich.

Nie jestem w stanie załatwić jakichkolwiek papierów potwierdzających zarobki jednego z rodziców (jest na innym kontynencie)

#stypendium #socjal #kiciochpyta #pytanie
  • 4
@Sieniu: Na mojej uczelni wystarczy oświadczenie, ze nie prowadzisz wspólnego gospodarstwa domowego z rodzicami. Wtedy nie będą brani pod uwagę twoi rodzice ani rodzeństwo. Tylko wtedy prawdopodobnie miesięczny dochód wyjdzie Ci zbyt duży żeby cokolwiek dostać.
@TheFriendlyNeighbor: Tyle ze mój miesięczny dochód jest ustalony na zasadzie przepracowanych godzin.

Średnio jest to 800 zł.

EDIT :

Wybacz bo to jest dochód z poprzedniego roku. Czy wtedy liczy się też dochód uzyskany przez pracę sezonową na wakacje?
@Sieniu: Zazwyczaj liczy się dochód za rok poprzedni.

Ja bym na twoim miejscu poszedł do osób zajmujących się stypendiami na twojej uczelni. Opisał im całą sytuację, że rodzice odmówili Ci wsparcia i jesteś pozostawiony samemu sobie. Wyjaśnisz ze zarabiasz około 800 złotych, a koszty utrzymania wynoszą tyle i tyle. Odpowiednie pismo do dziekana powinno załatwić sprawę.