Wpis z mikrobloga

Co mireczki sądzą o takiej symulacji, DEMOCRACY 3?

Moja propozycja: uruchomić w niej wszystkie plany Korwina i czekać co się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Democracy 3 jest trzecią odsłoną cyklu strategii turowych, za którego rozwój odpowiada zespół deweloperski studia Positech Games. Gracz ma okazję sprawdzić się w roli polityka i spróbować zapewnić dobrobyt oraz zadowolenie obywatelom fikcyjnego, demokratycznego państwa. Produkcja wyróżnia się przede wszystkim złożonymi mechanizmami symulacji procesów społeczno-ekonomicznych.


I oczywiście komentarz:

Jej jedynym minusem jest fakt, że występuje tylko w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Nareszcie sam mogę masakrować lewaków.


http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20481

Na #steam za 7€.

#gry #polityka #4konserwy #neuropa
internetowyjanusz - Co mireczki sądzą o takiej symulacji, DEMOCRACY 3?

Moja propozyc...
  • 48
  • Odpowiedz
@internetowyjanusz: Wolny rynek nie przejdzie - zamach stanu i umierasz. Sprawdzałem. Natomiast taki kminienie w Skandynawskim stylu w Democracy 3 jest motzno na propsie - swoboda gospdarcza i dalsze nadwychy dotujesz w opiekę zdrowotną, potem opodatkowujesz dobra luksusowe, mały kryzysik, no to obniżamy VAT i jazda.

I tak w kółko xD. Gra jest super, ale po kilku godzinach tylko balansujesz, aby utrzymać ten mityczny 'złoty środek'. 2
  • Odpowiedz
@Papilon: Mi się wydaje, że zamach następuje jedynie jeśli chcesz radykalne idee wprowadzać zbyt szybko. Choć z drugiej strony słyszałem, że wielu graczy skarżyło się, że zbyt często są zamachy w "Democracy 3".
  • Odpowiedz
@internetowyjanusz: : Niedługo, bo to były reformy z Korwinowsko - Cejrowskim języczkiem : WSZYSCY WON xD. Ogólnie ten proces wyglądał bardzo ciekawie i pouczająco.

@Mrboo - możesz mieć rację, ale moja zrównoważona i pragmatyczna polityka po kilku godzinach przynosila super efekty... a nie grałem na easy :).
  • Odpowiedz
@Papilon: Też ogólnie szukam takich gier typu symulator rządowy. Trafiłem na Geopolitical Simulator - niby fajnie odwzorowane wiele rzeczy typu systemy wielopartyjne (w Democracy masz tylko dwupartyjne co nie podoba mi się przyznam) i masę opcji (typu zmiana systemu wyborczego, wprowadzanie przeróżnych praw, budżet dla każdego ministerstwa) - jednak gra została wykonana tragicznie z masą błędów...w skrócie: koncept dobry, ale wykonanie #!$%@? ;-)

Podobnie gra SuperPower 2 - choć w tej
  • Odpowiedz
@Mrboo: Oooo, sprawdzę te tytuły. Właśnie szukałem takich 'prawdziwych' symulatorów i wpadłem na D3... potem chciałem dziabnąć Master Of Orion 2/3, ale skutecznie się od nich odbiłem.
  • Odpowiedz
@Papilon: Ogólnie w skrócie: Geopolitical simulator (występuje też pod nazwą Master of the World czy coś takiego) - parę dobrych pomysłów, ale fatalne wykonanie i nie warte zakupu. SuperPower 2? Nawet nieźle się bawiłem przy tym ;-)

Ale ogólnie polecam najpierw w jakieś "wersje demo" zagrać ;-)
  • Odpowiedz