Wpis z mikrobloga

@BrowarPERUN: Tak przy okazji się zapytam. Ruszaliście coś w recepturze Jasnego Gromu? Bo byłem ostatnio w PiwPaf i wziąłem Jasny dla swojego różowego (nie chciałem przesadzić z IBU, bo to było jej pierwsze spotkanie z czymś innym niż standardowy lager). I albo coś zmieniliście, albo barman podał mi całkiem inne piwo. Barwa była bardzo mocno bursztynowa, miedziana. Kompletny brak wysycenia. I zapach całkowicie inny niż zapamiętałem. No a raczej tym razem
  • Odpowiedz
@gobi12:

hm, piw paw ma jeszcze Jasny Grom? W sumie, sprzedaliśmy im dość dawno...

Bądź co bądź - barwa się zgadza, jednak w kategorii "wysycenie" JG zbiera opinie pt. 'dobrze/za mocno', trochę niepokoi brak gazu. Nie bardzo mam możliwość monitorowania kegów, w butelkach czuć powolny spadek aromatu, ale cały czas jest wyczuwalny i jednoznaczny.

Musiałbym się przejść i sprawdzić, co tam się dzieje. Jeśli nie ma gazu, to ciężko wydobyć aromat...
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: W ostatni czwartek, bo wtedy byłem, jeszcze mieli. Może mają problemy z przechowywaniem. Różowemu do gustu nie przypadł.

Ale to może być dobry znak, bo zazwyczaj im bardziej jej jakieś piwo nie smakuje to dla mnie okazuje się tym lepsze ;D
  • Odpowiedz