Wpis z mikrobloga

  • 2
@Maliszak: Dobrze prawi. Jak wszyscy to wszyscy, bo póki co to faktycznie, cała Polska tyra na górników. To samo zresztą z rolnikami... Chociaż nie, tu jest jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
@Maliszak: Wczoraj w radiu słuchałem tych protestujących górników. Po prywatnym proteście, w imię KASY byli tak podnieceni, że śpiewali hymn. Trochę to było nieprzyjemne w sytuacji w której połowa polski uważa ich za głodnych kasy buraków, oni śpiewają nasz hymn jakby walczyli przynajmniej o wolność.
  • Odpowiedz
@Maliszak: przekonałeś mnie to obserwowania gościa. Mam podobne zdanie na temat górników i ich protestów. Mam w dalszej rodzinie górnika z gatunku "związkowiec", który nigdy nie był pod ziemią - ile to już się nasłuchałem historii z pijackich imprez na jakichś związkowych wyjazdach do Krynicy czy innej Szczawnicy.
  • Odpowiedz
@Maliszak: tak się zasatnawiam co by było, gdyby te cfaniaki w końcu oderwali się od Polski - co głoszą od lat przecież. Nie byłoby komu dopłacać do tego ich grajdołka, i co wtedy? XD
  • Odpowiedz
@lisu91: Nie, ale od jakiegoś czasu zainteresowałem się właśnie postacią Pana Tyszkiewicza. Przyznaję, niesamowity człowiek. Szkoda, że każdy nasz politykier nie posiada takiej wiedzy i klasy jak właśnie Pan Wadim. ;>
  • Odpowiedz
@Maliszak: duzo zrobil dla naszego miasta, wiekszosc mieszkancow wypowiada sie o nim dobrze, i mysle ze utrzyma sie na stanowisku jeszcze dobre pare lat. Dla mnie to tez jeden z niewielu jakich cenie i szanuje.
  • Odpowiedz
@acysiel: Potwierdzam Wadim jest u nas znany i lubiany. Za jego kadencji powstało wiele nowych miejsc pracy. Szkoda tylko, że kino Odra upadło i jakoś na powrót się nie zanosi.
  • Odpowiedz
gdyby te cfaniaki w końcu oderwali się od Polski


@pogop: 1. kto Ci powiedział, że ci protestujący są Ślązakami albo chociaż się nimi czują?

2. nikt o oderwaniu nie mówi nawet na
  • Odpowiedz
@Kaethax: no faktycznie może tak brzmieć, ale chodziło mi o to że jeśli Śląskowi można przypisywać tendencje separatystyczne (co i tak nie jest prawdą) to Sosnowiec (jako dzielnica Warszawy ;) na pewno nie chce się od Polski oderwać
  • Odpowiedz
@Maliszak: ok, ale czym innym jest zwolnienie górników/zamknięcie kopalni (normalna rzecz w kapitalizmie), a czym innym niewypłacanie wynagrodzenia.
  • Odpowiedz