Wpis z mikrobloga

Logika muzułman jest zajebista. "ISIS to nie muzułmanie, Allah jest wielki a Islam to religia pokoju". Gwałciciele to nie islamiści, kamienowanie i obcinanie kończyn to pewnie też nie islam. Co za chory wymysł jakiegoś zwyrola w turbanie który od wieków robi ludziom wodę z mózgów.

Jak tak słucham tych "nowoczesnych wyznawców Allaha to dochodzę do wniosku następującego :

Radykalny islamista chce Tobie obciąć głowę.

Nieradykalny chce by radykalny obciął Tobie głowę.

#oswiadczeniezdupy #islam #religiatozlo
  • 20
  • Odpowiedz
Polecam studiowanie Koranu i dodatków do niego


@Pshemeck: Napisz coś więcej o studiowaniu Koranu. Ile razy go przeczytałeś od deski do deski. Brałeś udział w spotkaniach Koranicznych? Byłeś kiedykolwiek w meczecie, czy wiedzę o Islamie czerpiesz z Internetu?
  • Odpowiedz
@Pshemeck: Czytałeś Koran, chodziłeś na spotkania do Meczetu i nadal nie wiesz, dlaczego ISIS nie ma nic wspólnego z Islamem i jest przez świat Islamski krytykowane?

I będąc na tych 50 spotkaniach nie bałeś się nieradykalnych muzułmanów chcących obciąć ci głowę? Seem legit
  • Odpowiedz
@stary-zbozowy-elewator: Inaczej, źle się wyraziłem. ST I NT pokazują dość sprzeczny obraz Boga, przez co większość bardziej "czuje" NT. Biblia, w której główną "atrakcją" jest Jezus przedstawiany w ST jako Józef, Izrael i tym podobne...słabe to w cholerę. Większość nadal odnosi się głównie do NT a ST traktują jako...słowo Boga...i tylko tyle. Tak przynajmniej twierdziło dwóch księży z którymi na ten temat rozmawiałem.
  • Odpowiedz
@wyindywidualizowanyentuzjasta: Gdy chodziłem na spotkania nikt w kraju nie wiedział kim był Bin Laden, nie było ataków na WTC,masakr w metrze i obcinania głów. Takie to trudne do zrozumienia?

ISIS nie ma nic wspólnego z Islamem? NIC? Albo jesteś wyznawcą Allaha albo masz sprany mózg :) Nie jest w 100% zgodny i podążający za Islamem ale napisać NIC to trzeba być ignorantem.
  • Odpowiedz
Inaczej, źle się wyraziłem. ST I NT pokazują dość sprzeczny obraz Boga, przez co większość bardziej "czuje" NT. Biblia, w której główną "atrakcją" jest Jezus przedstawiany w ST jako Józef, Izrael i tym podobne...słabe to w cholerę. Większość nadal odnosi się głównie do NT a ST traktują jako...słowo Boga...i tylko tyle. Tak przynajmniej twierdziło dwóch księży z którymi na ten temat rozmawiałem.


@Pshemeck: Zero konkretów, widzę.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: Wersety w każdej Świętej Księdze to metafora i parabola. Kto tego nie rozumie i przyjmuje je dosłownie i bezkrytycznie, bez poprawki na to KIEDY zostały napisane i w jakiej rzeczywistości (ludzie przytaczali wzorce i porównania do praw i świata wówczas istniejącego) - jest fundamentalistą.
  • Odpowiedz
@stary-zbozowy-elewator: Problem w tym, że branie jednych metafor , a przymykanie oka na drugie zalatuje obłudą. Bicie,ucinanie rąk, zabijanie niewiernych a obok szacunek dla starszych i miłość :)

Każda święta księga była może i przewodnikiem w czasach ciemnych, ale dzisiaj... Ludzie albo sobie nimi tyłek wycierają, albo interpretują po swojemu... Tutaj widzę największy problem.
  • Odpowiedz
@stary-zbozowy-elewator: Sugeruję że ich święta księga jest pełna patologii ( tak jak ST ). Hurysy, sex z nieletnimi ( wiem, że to kwestia miejsca w którym się żyje i zwyczajów ale jednak ), obcinanie rąk, kamienowanie... Nie, zdecydowanie taka religia to ciemnogród i syf. Sugeruję że jakieś 10% ( niektórzy mówią że nawet 15 ) to fundamentaliści...czyli biorąc pod uwagę ilość wierzących całkiem spora armia.

Każdy Muzułmanin chce prawa szariatu bo
  • Odpowiedz
sex z nieletnimi ( wiem, że to kwestia miejsca w którym się żyje i zwyczajów ale jednak ), obcinanie rąk, kamienowanie... Nie, zdecydowanie taka religia to ciemnogród i syf.


@Pshemeck: Czyli bardzo podobnie jak w ST. A jeżeli nie uznajesz ST, nie możesz nazwać się Chrześcijaninem.

Każdy Muzułmanin chce prawa szariatu bo tak mu jego księga nakazuje, jego miłośnik nieletnich dziewczynek :)


@Pshemeck: Z tymi nieletnimi dziewczynkami, to weź poprawkę
  • Odpowiedz