Wpis z mikrobloga

#budownictwo #pytaniedoeksperta #meble

Poszukuje zawiasu który pozwolił by na otwieranie klapy tak jak jest to pokazane na obrazku, zielona pokrywa dochodzi do czarnej linii wiec zawias musi moc podnosić jak i odsuwać pokrywę od tej pionowej linii żeby na zawadzała. pokrywa waży ~kilogram.

Zawias jakby ktoś nie rozumiał, lub jakbym nieskładnie tłumaczył ma się znajdować w okolicach czerwonej kropki
smileer - #budownictwo #pytaniedoeksperta #meble 



Poszukuje zawiasu który pozwolił...

źródło: comment_flRITSI4XkT1IGfvsTZg61kIbmqpJHkt.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@smileer: zwykły blum z samodociągiem lub można spróbować Hettich kątowy 115 stopni.

Pozostaje pytanie czy chcesz by ta pokrywa po otwarciu "stała"?
  • Odpowiedz
@smileer: No to wystarczy podstawowy zawias, nawet nie musi być puszkowy (jeśli nie chcesz frezować).

Ja nawet bym się zastanowił nad zawiasem taśmowym, jest mniejszy i bardziej estetyczny od wielkich puszkowych zawiasów.
  • Odpowiedz
@valdo: Zawias musi być od dołu nie od góry.

Przy podnoszeniu pokrywy ma się otwierać, a nie zamykać (o ile można to tak nazwać).

Frezowanie nie przeszkadza, tylko z doborem odpowiedniego mam problem, bo musi ruszyć tez lewa krawędź bo inaczej będą zgrzyty pomiędzy jedną deską, a drugą.
  • Odpowiedz
@smileer: jak się nie da? #januszbudownictwa :D albo dajesz normalną puszkę + dylatacja wielkości 1/2 grubości płyty + 3 mm albo dajesz zawias do drzwi wpuszczanych i wtedy wystarczy około 3 mm szczeliny (można dać 2 mm, ale możesz wtedy mieć problem z regulacją zawiasu)
  • Odpowiedz
@valdo: W tym tkwi cały problem, nie ma być szczeliny, zielona deska dochodzi do pionowej czarnej. Bez żadnych dwóch-trzech milimetrów. Ani tym bardziej połowy grubości deski. Dlatego nie można zastosować najprostszego zawiasu takiego jak jest w meblach.

Potrzebny zawias który jednocześnie odsuwał by deskę i podnosił ją do góry. Musi odejść od całości tak jak pokazałem to na trzecim rysunku.
smileer - @valdo: W tym tkwi cały problem, nie ma być szczeliny, zielona deska dochod...

źródło: comment_gdq4TPVE6SwF7UrP3pi08beKA2D1bRWS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@smileer: 2 milimetry muszą być zawsze, nie ma #!$%@? byś to zrobił "na gazetę", zawias do drzwi wpuszczanych to właśnie taki, który "odsuwa" płytę.

Ewentualnie można się męczyć z tym by do lewej ścianki przymontować dystans do klasycznego zawiasu i wtedy zamiast dylatacji z góry odchodzisz poniżej klapy, a płyta jest domontowana na styk i pracuje na górnej krawędzi.
  • Odpowiedz
@valdo: Właśnie o taką informację mi chodziło, dzięki

Jak już będzie wykonane to zawołam i się pochwalę, ale to troszkę potrwa bo remonty dopiero w połowie.
  • Odpowiedz