Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy. Pytanie o #praca i #cv

Wpisujecie w CV pracę poniżej kwalifikacji ? Będę aplikował do kilku korporacji. Doświadczenie mam bardzo przeciętne bo fizyczne (na obczyźnie i w Polsce). No i ostatnio dziura z racji pracy na czarno. Wpisywać to ? Olać to ? Jak tłumaczyć dłuższy okres 1-2 lata bez "oficjalnej" pracy ?
  • 10
@matde: zależy, na jednej rozmowie pytali mnie o wszytko to koleś byl zadowolony z tego że pracowałem w gospodarstwie rolnym i sezonowo. Ostatnio inny koleś wszystko co bylo stażem i praktykami pominął i uznal że nieistotne.

Wpisuj wszystko,
@srgs Podczas moich wcześniejszych rozmów sporadycznie ktoś pytał o te prace, wpisywałem je ponieważ były legalne. Ostatnio jednak pracowałem typowo dorywczo (bez żadnych umów itp), nie wpisałem tego i pojawiła się dziura w CV a rekruter na rozmowie powiedział mi "Pan to chyba nic nie robi, tylko pracy szuka" ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@memory @MisieRzadza @srgs A jak poprawnie określić poziom języka ? Mam wpisany "j.angielski - dobry
@matde: a masz jakieś egzaminy czy coś takiego? czy tak oceniasz? ja wpisuję B2 bo taki mam egzamin zdany a faktycznie z czytania i słuchania to już pewnie sporo wyżej
W indeksie na 1 stopniu studiów po 6 semestrach mam wpisane B2. Na 2 stopniu miałem jeszcze 2 semestry ale byłem na A2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo gdzieś trzeba było się zapisać na szybko. Na tej podstawie bazuje moja ocena. Z czytania może nawet wyżej, słuchanie sam nie wiem.