Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, jaka jest różnica pomiędzy tymi, którzy wykorzystują bugi do ekstremalnych obniżek cen na #wish czy tam innych (sposób na dywan, czy jakieś konsole i https://) od ludzi, którzy kradną, bo akurat nikt nie patrzył?

Ja bym się czuł jak #!$%@? odbierając kradziony towar.

PS. I jak dla mnie #cebuladeals powstało, żeby dzielić się dobrymi okazjami, a nie "pacz stefan, ukraść można, nikt nie paczy!"

Przyszłość narodu.

@sopel87:

@R4vPL: tak w ogóle to gratki i wielkie dzięki. Pełen podziw i szacun, że chciało Ci się coś takiego zrobić ;)


ja #!$%@?ę, szacun, że pokazałeś nam jak znajdować okazję do kradzieży.

  • 40
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: tak bardzo Cię rozumiem. Też zaczęłam obserwować ten tag bo w opisie było właśnie, że będzie to miejsce gdzie wykopki będą się dzielić super promocjami, linkami do ciekawych, tanich i niespotykanych przedmiotów, a wyszło jak zawsze. Ta cebula w tagu jednak zobowiązuję...
  • Odpowiedz
Czlowiek siedzacy przed kompem kupujacy byle syf za grosze: czlowiek przedsiebiorczy, zaradny, smieszek zawiadaka

Starsi ludzie chodzacy na promocje do marketow: cebulaki, Janusze, Grażyny, Polaki biedaki

Nawet mi was nie zal :D
  • Odpowiedz
@DominaTuByla:

Dobrze napisałeś. Zaczyna się od ściągania na klasówkach i jazdy na gapę, potem są różne cebuladeals na Wishu, potem ekrany przy autostradach, a na koniec kariery idzie się do Rady Europejskiej.
  • Odpowiedz
Więc wychodzi na to, że jeśli już kogoś okradamy, to pośrednika z USA, który okrada konsumentów, żerując na ich naiwności.


Nie ja pokazałem ludziom ten bug (czy też rabat), ja tylko ułatwiłem to innym.

@R4vPL: ja jebię, jaka bieda umysłowa.
  • Odpowiedz
  • 1
@maciejkack: nie wiem gdzie Ty tu widzisz biedę umysłową. Ja nie mówię, że ja popieram kupowanie tam 1672652 pierdół za zbugowaną cenę. Amerykanskiemu posrednikowi nie robi że Mirek kupi za 5zl kartę, bo kolega Mirka kupi ta sama kartę za 40 zł bo nie wie że można taniej. A jak nie kolega, to John Doe. Jak jest opublikowany opis błędu, a ktoś wyda exploita, to wtedy on jest winny?
  • Odpowiedz
@R4vPL: jak ktoś ułatwia innym oszukiwanie, przez wykorzystywanie jakiegoś błędu, to część odpowiedzialności spada na niego. Jeszcze to usprawiedliwianie "bo mają drogo", "bo i tak dużo zarobią na Amerykanach".
  • Odpowiedz
  • 0
@maciejkack: kwestia moralności, podejścia. Ja uważam inaczej, w przypadku heartbleeda jakoś żaden autor skryptu nie poleciał. Z tego co wiem, to ktoś już dawno zgłosił ten błąd do Wisha, a oni go nadal nie naorawili. O czymś to świadczy.
  • Odpowiedz
@maciejkack: za każdą osobę, która wykorzystała skrypt cebulaka do robienia sklepu w wała mógłby odpowiedzieć za pomocnictwo. Sam zresztą napisał, że ułatwia popełnienie oszustwa swoim skryptem, a ułatwianie to klasyczna definicja pomocnictwa.
  • Odpowiedz
  • 1
@durielek: pojęcie to ty masz marne, tego typu skrypty były już znacznie wcześniej dostępne z powodu braku jakiejkolwiek opcji filtracji wyników na stronie. Ten skrypt nie ingeruje w działanie strony przez co nie wykorzystuje błędu/celewego zabiegu, skrypt nie jest potrzebny, aby skorzystać z obniżenia ceny.
  • Odpowiedz
@Zarys: nie ma to najmniejszego znaczenia dla wypełnienia znamion przestępstwa. I co z tego, że skrypty były wcześniej dostępne?

"Już wcześniej robili w #!$%@? sklep więc to musi być legalne!"
  • Odpowiedz
  • 0
@durielek: gubisz się, jeśli mam jedno konto, gift cardy dostaje za to, że kupi ktoś coś z mojego refa, a skrypt pomagał mi tylko w wyszukaniu np. najlepszej oferty danego przedmiotu na stronie, to czyni mnie to złodziejem i przestępcą ?
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Zgadzam się... Szkoda, że tak wiele osób kieruje się myślą 'jak ktoś ma czegoś więcej, a ja mam mniej niż on.... to mogę mu zabrać i wtedy to nie kradzież, przecież on nie zbiednieje przeze mnie...'
  • Odpowiedz