Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, jaka jest różnica pomiędzy tymi, którzy wykorzystują bugi do ekstremalnych obniżek cen na #wish czy tam innych (sposób na dywan, czy jakieś konsole i https://) od ludzi, którzy kradną, bo akurat nikt nie patrzył?

Ja bym się czuł jak #!$%@? odbierając kradziony towar.

PS. I jak dla mnie #cebuladeals powstało, żeby dzielić się dobrymi okazjami, a nie "pacz stefan, ukraść można, nikt nie paczy!"

Przyszłość narodu.

@sopel87:

@R4vPL: tak w ogóle to gratki i wielkie dzięki. Pełen podziw i szacun, że chciało Ci się coś takiego zrobić ;)


ja #!$%@?ę, szacun, że pokazałeś nam jak znajdować okazję do kradzieży.

  • 40
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: Poważnie? Porównujesz przecenę (którą ustawił sprzedawca) z wykorzystaniem bugu do obniżki ceny do kosztów przesyłki (chyba tak to działa) czy też do nieuczciwej zmiany ceny pendrive'a 64 GB do ceny za GB?
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Przecież reflinki wprowadził właściciel, nie jest to żaden bug. A obniżanie ceny związane jest z udostępnianiem informacji o serwisie swoim znajomym, którzy jeszcze o nim nie wiedzą. Gdzie tu jest oszustwo?
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: obserwujesz cebuladeals? Jeśli tak, to przestań. Tag ten powstał po tym jak wiele osób nie skorzystało z błędu Nike'a, który pokazywał cenę w zł, zamiast w euro(a może z tamtej okazji skorzystałeś?) Generalnie miał pokazywać takie "okazje" a nie jogurt w biedrze za pól ceny. Od promocji są #promocje, od darmówek jest #rozdajo, ten tag miał skupiać właśnie takie incydentalne rzeczy. Nie chcesz tego widzieć, nie obserwuj.
  • Odpowiedz
@kaskaderMike: co #!$%@?ł? pochwalił kolesia za to, że kupę roboty włożył w napisanie skryptu. Jeżeli napisanie skryptu jest dla Ciebie takim pikusiem, to ok. Ale jak ja widzę te wszystkie linijki kodu, to mnie skręca, że w ogóle można coś takiego wymyślić. Kupa roboty, więc czemu nie pogratulować tej roboty.
  • Odpowiedz
@sopel87: ok, właśnie przeglądnąłem tag. Na szczęście więcej mirków wrzuca na #cebuladeals po prostu promocje i okazje, a nie jak okraść sprzedawcę. Rozumiem, że Ty nie widzisz w tym nic złego, oszukujmy dalej. Mam nadzieję, że kiedyś karma do Ciebie wróci.

Co do skryptu - szacun za kod. Za cel tego skryptu - pogarda.

edit: I nie, z nike nie skorzystałem choć dotarło to do mnie na początku. Stwierdziłem, że czułbym
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: co do okradania:

1. Wish.com jest pośrednikiem pomiędzy chinczykami, a kupującym. Bierze z tego niemały procent, w dodatku ceny tam są strasznie zawyżone, gdyby nie kupony to by się tam nic nie opłacało kupować. Więc wychodzi na to, że jeśli już kogoś okradamy, to pośrednika z USA, który okrada konsumentów, żerując na ich naiwności. Tak czy tak, bilans wychodzi im na plus, nawet jeśli tysiące mirków z Polski ich "okrada"
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: Politycy przecież nie kradną. Oni wykorzystują błędy w systemie państwa. Wyciągają od państwa milion złotych a w rozliczeniach wpisują, że pobrali 10 tysięcy. Przecież to nic złego skoro system pozwala politykom zabierać pieniądze to nie ich wina. A jakby co to zrobią cashback w postaci zmiany rządu, poprzedniemu rządowi da się wyciszone posady i nic nie stracą. Przecież traci tylko Wish... przepraszam... państwo czyli tak naprawdę nikt.
  • Odpowiedz
@R4vPL:

bardziej to atak na tych, którzy korzystają. Co do Twojej argumentacji: ciągle wychodzisz na gościa, który dowozi i odwozi swoim sprytnym i samorobionym pojazdem drobnych złodziejaszków do wielkiego hipermarketu, zasilanego przez Chińczyków pracujących za miskę ryżu. Ciągle słabo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: No może i to tak wyglądać, ale wielkiego i drogiego hipermarketu, który ma niemałe zyski.

A mit o pracy za miskę ryżu możesz włożyć między bajki, polecam sprawdzić ceny czegokolwiek w Chinach i średnią krajową. Tak, wiem, że średnia nie świadczy o niczym, ale no takie są fakty.

@Naczelny_Urzednik_RP: tego nie powiedziałem. Z resztą jedyne co zakupiłem (z bugu) to kartę, która i tak okaże się fake wartym tyle
  • Odpowiedz
@R4vPL: > Tak czy tak, bilans wychodzi im na plus, nawet jeśli tysiące mirków z Polski ich "okrada"

Oo to też ciekawe. Bo już na samych zakupach kart pamięci u naszego forumowego chińczyka są w plecy jakieś 50k. Powiem więcej. Są tak bardzo na plus, że wcale nie zablokowali nam udostępniania reflinków na aplikacji mobilnej.
  • Odpowiedz