Wpis z mikrobloga

Pytanie, machnąłem sobie właśnie tutorial, ten z lodem, zrobię go jeszcze raz bo efekt mi się nie podoba, ale do rzeczy. Mianowicie, czy wpływ na render ma fakt, że podstawową kartą jest ta zintegrowana, a nie ta wbudowana, jako osobna? Może to jakoś zamazywać rezultaty? Jeżeli tak, to czy da się to przestawić, aby czerpało z karty graficznej a potem najwyżej z zintegrowanej?

#blender #januszeblendera
  • 8
  • Odpowiedz
@linoleum: U mnie problem z tym jest taki że po renderze litera E jest prostokątem zamiast literą nie ma przerw między poziomymi kreskami...

Sorki za offtop ale nie chcę spamować tagiem
  • Odpowiedz
@Doleginho: ja robię dopiero pierwszy tutek, ale jeżeli robisz według jakiegoś tutoriala i wartości wszędzie są takie same (tam w ustawieniach czcionki, na opcjach tekstu) to nie wiem dlaczego, miałem na myśli abyś je zmniejszył np. o 0.05 albo coś w tym stylu
  • Odpowiedz
@linoleum: Karta graficzna nie ma żadnego wpływu na efekt końcowy - ona tylko wyświetla obraz. Natomiast w przypadku kart NVIDIA z technologią CUDA można skorzystać z renderingu sprzętowego który jest kilkanaście razy szybszy niż najszybszy procesor i7. (Podgląd sceny w czasie rzeczywistym i inne bajery).
  • Odpowiedz
@funeralmoon: czyli mimo, że mam zrobione jak w tutorialu, ale efekt końcowy nie jest taki jak w tutorialu, to o co chodzi?

W sumie kartę zweryfikowałem, zrobiłem ten sam tutek na stacjonarce i miało to wpływu.
  • Odpowiedz