Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem

Pulled pork jeszcze nie "pulled", czyli zaraz po wyjęciu z pieca:)

Zacznijmy od tego, że miałem robić według znanego wam doskonale Food Emperora, ale melasa nie doszła, zapomniałem kupić burbona i w ogóle za dużo cukru jak na mój gust.

Kiedy przeczytałem już wszystkie dostępne w sieci przepisy na pulled pork stwierdziłem, że mam gdzieś i robię po swojemu;) Generalnie kierowałem się jednak tymi wskazówkami

Przepis dodam jak tylko ogarnę i ułożę w słowa to, co po kolei robiłem. A robiłem z głowy i na oko.
dziczku - #gotujzwykopem



Pulled pork jeszcze nie "pulled", czyli zaraz po wyjęciu ...

źródło: comment_mJc6hAuyTD6zjMFFtJsm6bUNRwmTs1ya.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@biczplis: @novyr9: @shido:

...a szło mniej więcej tak...

2kg łopatki wieprzowej pokroiłem w spore kawałki. Polałem delikatnie olejem rzepakowym, posoliłem, po czym dodałem mieszankę przypraw. No i właśnie z tą mieszanką mam największy problem, bo sypałem na oko, ale powiedzmy, że proporcje są takie: łyżeczka ziela angielskiego, łyżeczka jałowca, łyżeczka pieprzu w ziarnach, łyżeczka chili w proszku, pół łyżeczki kminku, 3 spore liście laurowe i mniej
dziczku - @biczplis: @novyr9: @shido: 



...a szło mniej więcej tak...



2kg łopatk...

źródło: comment_02kMe1IfcHFc5mkm88tQal1KfsFUwFNw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Następnie postawiłem brytfannę na gaz, wlałem odrobinę oleju i podsmażyłem mięso. Kiedy się zarumieniło dodałem czerwonego wytrawnego wina, a kiedy alkohol wyparował mniej więcej taką samą ilość rosołu z kury (akurat miałem jeszcze 4 litry zajebistego wywaru w zamrażarce, ale gdybym nie miał, nie wahałbym się użyć Vegety czy innego podobnego polepszacza, przy czym całym płynem byłoby wino). Do tego wszystkiego powędrowała czerwona cebula - sztuk 3, przekrojona na pół oraz równie
dziczku - Następnie postawiłem brytfannę na gaz, wlałem odrobinę oleju i podsmażyłem ...

źródło: comment_8VDiqxwW0QHUXcrdDseif4YzcQva1MV9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przykryłem i wstawiłem do piekarnika góra+dół, 120 stopni. Sprawdziłem po 3 godzinach i postanowiłem zostawić jeszcze na godzinę. W tym czasie wyrobiłem ciasto z ok. 0,5kg mąki, 25g drożdży rozgniecionych z 3 płaskimi łyżeczkami cukru, szczyptą czy dwiema soli oraz nieco ponad szklanką mleka. Kiedy ciasto urosło, uformowałem cztery wielkie buły, wyjąłem mięso, podkręciłem piekarnik do 175 stopni i upiekłem sobie bułeczki:)
dziczku - Przykryłem i wstawiłem do piekarnika góra+dół, 120 stopni. Sprawdziłem po 3...

źródło: comment_YvEFkBpYYGzsug6MQd6yIYsM4AHPZ6f8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Zmiksowany sos na spodzie bułki, mięso podlane sosem z brytfanny, ser żółty i druga połowa bułki trafiły do mikrofalówki:) Nie, nie - wyłącznie grill od góry tak, by stopić ser, a przy okazji delikatnie podpiec górną część bułki. Wszystko złożone razem wygląda może niezbyt ciekawie - za to smakuje. O, jak bardzo smakuje:)
  • Odpowiedz