Wpis z mikrobloga

@daimos: raczej durne płacze i szukanie sensacji na siłę.

Nigdy nie pojmę jakim trzeba być skończonym idiotą aby robić sobie zawody z akcji charytatywnych. -.-
  • Odpowiedz
@rss: pomijam te kwestie - interesuje mnie sens pytania - dlaczego na pałacu prezydenta nie pokazywane jest logo Caritasu (nie mówię, żeby działo się tak przez cały rok ale np. przez 1 dzień).
  • Odpowiedz
@rss: Mnie się wydaje, że tu nie chodzi o robienie zawodów - po prostu niektórzy zauważają, że WOŚP niekoniecznie trzeba traktować jako jedynego zbawiciela. No i nachalność WOŚP zaczyna też powoli męczyć.
  • Odpowiedz
@daimos: Jak Caritas będzie robił jakąś mega dużą jednodniową i skoncentrowaną akcję to czemu nie? Poza tym masz info, że kiedykolwiek zgłosił się z taką propozycją, ale ją odrzucono?
  • Odpowiedz
@daimos: a dlaczego pałac prezydencki jest domyślnie biały a nie np. w kolorach flagi gejowskiej? Homofobia!!!!11one Równie sensowne pytanie.

Gdyby Caritas też robił w ciągu roku jakiś kulminacyjny dzień, finał itp., a cała impreza byłaby odpowiednio luźna i atrakcyjna medialnie, to ich logo TEŻ by się pojawiało w wielu miejscach.
  • Odpowiedz
@Adam787: nikt tego nie traktuje jako "jedynego zbawiciela" - to przeciwnicy WOŚPu mają jakieś dziwną i skrzywioną wizję jego fanów.
  • Odpowiedz
@rss: No ale zaraz, zaraz - sam się dziwisz, że robienie zawodów z akcji charytatywnych jest głupotą, a po chwili piszesz o Caritasie, że gdyby " cała impreza byłaby odpowiednio luźna i atrakcyjna medialnie" to również dostałaby taką promocję. Czyli jednak Caritas musi się dostosować do działań WOŚP, przestać działać tak, jak działało dotychczas i dołączyć do wyścigu o bycie atrakcyjnym medialnie. Nie podchodzi to pod swego rodzaju rywalizację? ;)
  • Odpowiedz
@Adam787:

Czyli jednak Caritas musi się dostosować do działań WOŚP,


Nie. Organizacji charytatywnych jest w Polsce pełno, a ile organizacji tyle sposobów działania. Caritas prowadzi zbiórki przez cały rok. WOŚP prowadzi zbiórki (głównie) przez jeden dzień w roku. Caritas powstał przy udziale organizacji katolickich i w prawie każdym kościele na tablicy ogłoszeń jest jakaś kartka zachęcająca do wpłat. WOŚP powstał przy udziale mediów i dziennikarzy i dlatego ma w telewizji
  • Odpowiedz
@rss: Twoje "równie sensowne pytanie" to prymitywne spłycanie tematu. Porównywanie działalności charytatywnej do tej, którą prowadzą środowiska LGBT jest niezwykle "trafne". Gratuluję.

Gdyby Caritas też robił w ciągu roku jakiś kulminacyjny dzień, finał itp., a cała impreza byłaby odpowiednio luźna i atrakcyjna medialnie, to ich logo TEŻ by się pojawiało w wielu miejscach.


Aha, czyli Prezydent nie potrafi wyjść z własną inicjatywą i wpaść na pomysł by np. raz w
  • Odpowiedz
@daimos: oskarżasz mnie o spłycanie tematu, a sam chcesz aby wszystko było mierzone jedną miarą?

. Porównywanie działalności charytatywnej do tej, którą prowadzą środowiska LGBT jest niezwykle "trafne".


Nie porównuję działalności charytatywnej - porównuję płaczliwe komentarze i dziwną postawę roszczeniową (co chyba jasno zostało napisane). Poza tym - skoro sam Caritas nie zabiega o wyświetlanie ich logotypu na ważnych budynkach to z jakiej racji niektórzy jego zwolennicy machają z oburzeniem
  • Odpowiedz
@rss: wskaż mi miejsce, w którym napisałem, że chcę by wszystko mierzone było jedną miarą.

Zestawiłeś działalność charytatywną z cyrkiem pod tytułem "działalność organizacji LGBT" - wiem, że była to ironia - niestety nietrafiona. Słaby dałeś przykład. Nie mam postawy roszczeniowej - zwyczajnie chciałbym, żeby fundacje charytatywne były traktowane w taki sam sposób - czy chciałbym tak wiele? Skoro Komorowskiemu tak bardzo podoba się akcja WOŚP to dlaczego sam nie
  • Odpowiedz
@Ryu: coś w tym jest. Próbowałem znaleźć jakieś info o tym jak Komorowski wspiera Caritas (w okresie swojej prezydentury) i niestety cisza. Inaczej rzecz się ma w przypadku Fundacji Owsika.
  • Odpowiedz
@relik39: tak, w tym roku przeznaczyłem na cele charytatywne 50 złotych (PAH). Dałem również 100 złotych na prezenty dla najbiedniejszych dzieci w przedszkolu mojej córki (rok temu i dwa lata wcześniej również). Mimo iż jestem ateistą to raz na 2-3 miesiące zanoszę do kościoła środki pierwszej potrzeby (proszek, mydła, środki czyszczące, suchy prowiant a także zabawki, stare ubranka itp), które są w odpowiedni sposób dysponowane tym, którzy tychże potrzebują. Nie
  • Odpowiedz
@Ryu: dałem 50 złotych na dożywanie dzieci z najbiedniejszych rodzin. Nie interesuje mnie ich pochodzenie etniczne - posiłki dostają w szkołach, więc pieniądze nie są marnotrawione przez ich rodziców. Uważam, że dzieciom należy pomagać bo to nasza przyszłość a dodatkowo sam wiem co to znaczy bieda
  • Odpowiedz
@daimos:

aha, czyli Caritas ma przychodzić do Komorowskiego i prosić o wyświetlanie logo, tak? Sam prezydent nie potrafi wyjść z inicjatywą promowania tej działającej w szczytnych celach organizacji tylko ktoś musi do niego przyjść i ubłagać, tak? Podkreślam, że nie wiadomo kto wyszedł z inicjatywą wyświetlania logo WOŚP na Pałacu Namiestnikowskim.


To trochę brzmi jak czepianie się na siłę. Nawet JEŚLI (tego nie wiemy, przypominam) to KP wyszła z taką
  • Odpowiedz