Wpis z mikrobloga

  • 0
@Zuler: znak pierszenstwadotyczy tylko skrzyzowania przy ktorym stoi. Ten znak z obrazka ma forme ostrzegawczo-informujaca, ze jest koniec drogi z pierszenstwem i bedzie ustap, albo stop.
  • Odpowiedz
@yorar: @Zuler: Znak D-1 „droga z pierwszeństwem” stosuje się w celu oznaczenia początku drogi (trasy) w obszarze zabudowanym, na której kierujący ma pierwszeństwo na skrzyżowaniach z innymi drogami aż do miejsca, w którym umieszczony jest znak D-2. Wzdłuż drogi z pierwszeństwem powtarza się znaki D-1 o zmniejszonej do 400 mm długości boku.

Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych pionowych i warunki ich umieszczania na drogach, dokładnie
  • Odpowiedz
@yorar: hmm fakt, niestety każdy uczy inaczej... polecam w takim razie to rozporządzenie co podane wyżej, naprawdę może być przydatne:

Link
  • Odpowiedz
  • 0
@Zuler: nie pamietam, to bylo 6 lat temu :v

W mojej miejscowosci cos nie przypominam sobie, zeby znak d-2 stal tam gdzie sie zmienia glowna. Chociaz to by byla nie pierwsza sytuacja, ze prawo swoje, a rzeczywistosc swoje.
  • Odpowiedz
@Dare: Tzn, rzeczywistość i prawo to samo przedstawia. Wydaje mi się, że kierowcy interpretują D-1 tak jak znaki zakazu, które są do skrzyżowania, bo przecież są na każdym skrzyżowaniu.

@Zuler: Znam sporą część z tych dokumentów, tylko czasami ciężko to wszystko spamiętać. A w tym przypadku to moje niedopatrzenie.
  • Odpowiedz
@Dare: @yorar: wiadomo też jak nieraz jest z ustawianiem znaków przez drogowców... Nie ma ich "bo nie ma".

Może przez lata też nastąpiły jakieś zmiany z tym znakiem, ale to musiałabym grzebać w ustawach.

Podsumowując, na bezpieczeństwo i tak wpływa chyba bardziej ustąp pierwszeństwa.
  • Odpowiedz