Wpis z mikrobloga

Kolejna partia za mną zakończona wynikiem 57 pkt, póki co mój PB :) Dalej nie rozgryzłem do końca tej gry, ale już powoli łapie o co chodzi. Polecam każdemu kto szuka, czegoś mózgożernego, a w dodatku pięknie wydanego. Póki co moja najlepsza planszówka w kolekcji, chyba wygrywa z Lewisem & Clark, która też jest świetna. Oj wysoko sobie poprzeczkę postawiłem jeśli chodzi o kolejne pozycje ;)

#planszowki #grybezpradu #gryplanszowe #planszowkizwykopem #tzolkin
Pobierz miguelpl90 - Kolejna partia za mną zakończona wynikiem 57 pkt, póki co mój PB :) Dale...
źródło: comment_esWKOHzB6oCMaK4bd2qE24ou0WPqfHyx.jpg
  • 15
@damnhard: wlasnie zastanawiam się czy kupować dodatek, który relatywnie tani nie jest (wychodzi chyba bardzo wysoki koszt za jeden element tak naprawde). dokładam 3-4 dyszki i mam nowa planszówke. No ale kusi mnie jak cholera, bo domyslam sie, że wtedy rozgrywka to już jakiś kosmos ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tomash-pl: w sumie mam jedną wątpliwość. Jak posiadasz 2 poziom technologii rolnictwa to czy można pozyskiwać kukurydze jeśli są na polu, ale trzy i zakryte wycinka, czyli jedno pole z czterech jest już puste. Teoretycznie technologia ta pozwala pozyskiwać kukurydze jeżeli pole to jest puste , ale tam są jeszcze te 3 zasłonięte płytki zbioru kukurydzy. Mam nadzieję że jasno się wyrazilem :)
@tomash-pl: w instrukcji jest napisane że zbieram kukurydze jeżeli nie ma dostępnych zetonow zbioru , jeśli jednak zeton zbioru jest, to zabierasz go, ale w tym wypadku nie możesz go zabrac bo jest zakryty. Wydaje mi się że ta technologia zaczyna działać jak te 4 pola zupełnie opustoszeja...
@tomash-pl: już rozegralem sporo partii według tej zasady więc mam nadzieję ze dobrze. :) ale gdyby tak było jak mówisz to nikt by nie obrażał bogow za wypalanie wycinki żeby pozyskac kukurydze, bo co to za problem rozwinac technologie na 2 poziom, przy sporym szczęściu można wylosowac ja z płytek startowych
@struksik: Tzolkin: Kalendarz Majów. Tez poaiadam 'indiancow' i rowniez ich cenie :) ale jednak Tzolkin to gra duzo duzo bardziej wcigajaca. Co prawda to dwa rozne typy gier, ale zapewniam ze ta gra przyniesie wiecej frajdy i satysfakcji z osiagnietego wyniku :)
@miguelpl90: faktycznie teraz znalazłem po tagu, że to Tzolkin

długo ogarniałeś do niej zasady? bo przyznam że jak zaczynałem z L&C to rozwalała mnie złożoność, granie bez planowania na 3-4 tury w przód nie ma sensu, a i tak po drodze coś się może rypnąć :)

a i co sądzisz o dodatku? masz też może?