Wpis z mikrobloga

@blackvanilla: na pytanie @dobrywieczor odpowiedziałem wyżej. Odbijałem matryce na koszulce kilka kolorów na raz, daje to fajny efekt chociaż trzeba myc matryce po każdym kolorze a to jest uciążliwe ;)

Miło to słyszeć, kilka koszulek poszło w świat, jedna ma @majhia ;)
  • Odpowiedz
@krojcol: to już zależy jak wycenie swoja prace ;) zrobienie matrycy, później odbijanie do tego koszty farb, chemii, koszulka/papier ;) a co jesteś zainteresowany?
  • Odpowiedz
@mx2: kiedyś mnie to interesowało i zastanawiało. Przykładowo, znajdę jakiś obrazek w necie i czy da radę go przenieść na koszulkę. Chodziło mi bardziej o takie dosyć szczegółowe obrazki a nie napis w stylu "yolo"
  • Odpowiedz
@krojcol: no nie jest do końca tak robione, ja robiłem to w technice linorytu . Głownie odbijałem na koszulkach swoje prace ta jest wyjątkiem ;) chciałem mieć graficzkę na ścianę no i przy okazji zrobiłem koszulkę ;)

Wszystko się da zależny jaki efekt chcesz uzyskać i jaka jakość, możesz pościć to na sito, zamówić jakiś wydruk na allegro jest dużo opcji.
  • Odpowiedz
@mx2: zrób jakiś reportaż (zdjęcia i krótki opis co robisz) z procesu tworzenia. Byłoby interesujące, myślę, że nie tylko dla mnie.
  • Odpowiedz
@mx2: Jakiej farby użyłeś? Później się to jakoś utrwala? Wyliczałeś jakieś orientacyjne koszty jednej sztuki? Oczywiście nie licząc wykonania matrycy, pomysł i czas ciężko wycenić :)
  • Odpowiedz
@padobar: linoryt robi się w linoleum z stąd nazwa ;) najlepiej sprawdza się takie starsze linoleum które całe jest z tej gumy, te nowe produkowane teraz się nie nadają bo spód maja z pianki a ta pod prasą się rozciąga i jest do d.

Zostaje tez opcja lepszych lino. one są świetne ale zaś dość drogie wiec najlepsza opcja to śmietniki albo pytanie po znajomych czy nie maja gdzieś starego lino na strychu ;)

@arktosk: ogólnie używa się farb offsetowych. Ja pracowałem głownie na farbach Huber group. Ceny puszki są różne w zależności od koloru, nie wiem jakie są aktualnie ceny bo to się zmieniało czasem z dnia na dzień. Nigdy tego nie utrwalałem choć są takie specyfiki, ja ich nie używałem a mimo tego druk trzyma mi się długo i
  • Odpowiedz