Wpis z mikrobloga

Miroldy i eksperty. Mam pytanie, ponieważ u mojego różowego paska resetuje się pc sam z siebie. Gugle podpowiadało wymianę baterii biosowej, ale działało tylko chwilę i sprawa powróciła. Przy okazji zresetowały się ustawienia biosu o czym dowiedziałem się, bo przeglądarki odmówiły współpracy. Po resecie wyświetla raport o błędzie:

BCCode : 100000d1 BCP1 : 4CEC8400 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000001

BCP4 : A52316DE OSVer : 512600 SP : 30 Product : 2561

Ma ktoś pomysł co to może być?

#pytanie #informatyka #pcserwis #pytaniedoeksperta
  • 6
@portas91: bateria biosowa nie powoduje resetowania kompa, tylko fabryczne ustawienia przy każdym uruchomieniu. O związku przeglądarek z ustawieniami biosu też pierwsze słyszę, co tam się zadziało?

Samoistne resetowanie kompa to najczęściej usterka sprzętowa - może ram, albo zimne luty. Sprawdź błędy w Podglądzie Zdarzeń, masz tam event id i z czym dokładnie ten błąd jest związany.
@vervurax: sprawdze za jakąś godzinę i napiszę. Co do przeglądarek to bios resetował datę i to powodowało, że przeglądarki nie chciały nic ładować (niezaufane połączenie).
@vervurax: ściągnąłem blue screen viewer. Przejrzałem te dumpy i w sumie ich nie zrozumiałem. Kilka dotyczyło kernela, a kilka sterowników intelowej karty grafiki. Po bólach z jakimiś bibliotekami i frameworkiem zainstalowałem najnowsze i jak na razie spoko i się nie resetuje, ale się zobaczy. Swoją drogą dziwne, bo format i instalacja sterowników od nowa nie pomógł wcześniej. Chociaż przestały się pojawiać blue screeny przy resetach.