Wpis z mikrobloga

@daj_pan_spokoj: No ok, to niech beda bardziej lajtowe testy dla kobiet - ale wtedy dyskryminowani beda mezczyzni.

Lub kobiety nie beda mogly zarabiac tyle co mezczyzni ale beda pelnily role najwyzej kraweznika.
  • Odpowiedz
@daj_pan_spokoj: sprawnosciowka do wojska - mezczyzna musi przebiec 3km, a kobieta 1km. Do tego mezczyzna ma podciagniecia na drazku i 10x10, a kobieta "pompki" i koperte... Gdzie tu sprawiedliwosc? Kobieta na wojnie przebiegnie 1km i nie da rady dalej...
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: moze, jezeli jest zolnierzem zawodowym. Jezeli stara sie o przyjecie, to niestety - drazek + 10x10. W tej sytuacji kobietom latwiej jest sie dostac do wojska. Mezczyzna musi przebiec 3km w czasie 13 minut (4,3 min/km), a kobieta 1km w czasie 4,15...

Testy silowe jeszcze zrozumiem, ale bieg?
  • Odpowiedz
@Sachu: Dla większości najtrudniejszy do zaliczenia (na ocenę bardzo dobrą), bo trzeba się do niego dłużej przygotowywać. To w zasadzie zmodyfikowany test Coopera - łatwiej zmierzyć czasy większej grupie ludzi na ustalonym dystansie, niż mierzyć im osobno dystanse w ustalonym czasie. Jak dla mnie powinien być podstawą każdego egzaminu sprawnościowego - szybko poodpadaliby wszyscy, którzy nie dbają o kondycję.
  • Odpowiedz
@Sachu: > sprawnosciowka do wojska - mezczyzna musi przebiec 3km, a kobieta 1km.

No i dobrze, takie są założenia, że nie mają uciec. A gdy wróg je pochwyci reszta wojska może bezpiecznie się wycofać. Kobiety w wojsku są po to by wróg nie gwałcił cywilów.
  • Odpowiedz
@bercik999: Fakt, kobiety ze względów hormonalnych mają trudniej. Ale mężczyźnie ze względów hormonalnych tez trudniej wykonywać niektóre zawody. Czy to oznacza, że mamy wprowadzać parytet na liczbę mężczyzn w przedszkolu?

Zresztą, nie jest ważna płeć, a predyspozycje do zawodu. Jeśli nie potrafię zrobić 100 pompek to się nie nadaję do wojska, niezależnie od tego, czy jestem leworęczny czy praworęczny, stary czy młody, kaleki czy zdrowy, murzynem, azjatą, wysoki czy niski, kobietą
  • Odpowiedz
@daj_pan_spokoj: Patrzę w gorące. Widzę ten obrazek i 155 plusów przy nim. Czytam tekst z obrazka 5 razy i się zastanawiam czemu tyle plusów. Myślę sobie: przecież to faktycznie niepokojące jeśli przyszły policjant przechodzi taki sam test sprawności jak przyszły strażnik miejski(inne służy), strażnicy są znani z raczej gorszej sprawności niż policjanci. Następnie czytam twój tekst przy obrazku, który wcześniej pominąłem.. i po prostu... #!$%@?... nie wierzę...
  • Odpowiedz