Wpis z mikrobloga

Jak płacić na #aliexpress?

Wiem, że już było, ale ja nie ogarniam co będzie dla mnie najlepsze, potrzebuję pilnie zrobić zakup. Nigdy nie miałem i nie używałem karty kredytowej (kto to w ogóle wymyślił, żeby samo ściągało kasę?!).

Mam konto w mBanku i na PayPalu. Może jakaś karta od mBanku?

Co założyć najszybciej, najprościej i najtaniej? Da się całkiem za darmo coś?

Czego Wy używacie i ile płacicie?

Nie chcę się wpakować w jakieś bagno.

  • 19
@xbonio: Jaką? Jak mam zwykła debetową (taką co w bankomacie używam), to też się da? A zresztą nie chcę, żeby Chińczyki mogli ściągnąć sobie całe moje oszczędności. Chcę coś oddzielnego. Oddzielne konto w banku założyć?
@xbonio: Na AliExpress nie da się przez PayPal.

@hpiotrekh: To biorę pod uwagę ;) Ale ryzykuję ;)

Gorzej z tym, że jak przez nieuwagę np. kliknę i zamiast zapłacić 100$ kliknę 10 sztuk i mi ściągnie 1000$. Jakbym robił przelew, to bym potem zauważył. Co jak co, ale z kasą wolę być ostrożny.
@hpiotrekh: No ale są porady, żeby założyć sobie jakieś tam konto/kartę i potem przelewać na nie tylko tyle co potrzeba do zapłaty.

Chodzi mi tylko, że nie wiem jaką ofertę wybrać.
@mk321: logujesz się do mBanku > wchodzisz w ustawienia karty > ustalasz maksymalną miesięczną kwotę dla płatności internetowych na tyle na ile potrzebujesz zrobić zakup > kupujesz > czekasz 1 dzień > zmieniasz ustawienia :)
@xbonio: @hpiotrekh: @megamas: @gramacz: @wujekwitek: @Uber_PRO:

Założyłbym konto w T-mobile (przelewem z mBanku), potem tam konto walutowe w $, a potem kartę. Da radę tam wirtualną kartę założyć? Żebym nie musiał czekać na przesyłkę fizycznej (bo mi niepotrzebna). I ile płatna?

Jeśli się nie da, to muszę wziąć tą z mBanku kartę wirtualną za 25zł/rok. Rozumiem, że od razu ją dostanę i nie będą musiał czekać
@mk321: W ING było za darmo, gdy się miało 18-26 lat("W przypadku Konta Direct 18-26 lat pierwsze wydanie karty wirtualnej jest bezpłatne"). Prócz ewentualnej opłaty za wyrobienie, to na ING nie płacisz już więcej za nic.

Co do procedury, to myślę że w innych bankach jest jak w ING, dostajesz numer, na fon przychodzi ci kod zabezpieczający. Wpłacasz i działasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A plastiku nie
@megamas: O dzięki, to może tak:

Zakładam konto Direct (da się założyć przez przelew?), do tego rachunek w USD (da się w USD?), zamawiam wirtualną kartę (nie muszę czekać, a do konta Direct jest za darmo). Tylko czy tą kartę w USD mogę mieć czy tylko PLN?
@mk321: Kurcze, musiałbyś popytać w banku, poczekać na jakiegoś eksperta mirka, albo zapytać konsultanta... Ja mam konto tam odkąd pamiętam, więc nie wiem jak wygląda procedura niestandardowego otwierania konta. Co do typu karty, to chyba tylko w PLN, a płatności w dolanach automatycznie przewalutowuje.

Wiem jeno, że ROR można w dolanach mieć. A czy inne rachunki, to już nie wiem.