Wpis z mikrobloga

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,5911836,Zaskakujace_wyniki_badan___SLD_Daleko_do_Lewicy.html

Aż 62 procent działaczy SLD z Dolnego Śląska uważa, że dla dobra gospodarki państwo powinno się trzymać od niej z daleka. 35 proc. jest za sztandarowym dla ekonomicznych liberałów podatkiem liniowym, a 72 procent opowiedziało się za współpracą lewicowego z nazwy SLD z partiami liberalnymi.


Tymczasem z ankiety wypełnionej wiosną przez partyjny aktyw, wynika, że w sprawach światopoglądowych i obyczajowych niektórym działaczom Sojuszu bliżej do partii prawicowych. 28 proc. badanych uważa homoseksualizm za sprzeczny z naturą człowieka. Jeszcze więcej, bo 48 proc. sprzeciwia się legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Za takim rozwiązaniem jest tylko 34 proc. badanych. 71 proc. nie chce legalizacji miękkich narkotyków. 42 proc. chce przywrócenia kary śmierci, tyle samo twierdzi, że szkoła powinna uczyć przede wszystkim dyscypliny.


#neuropa #4konserwy #bekaztowarzyszy <- zawsze chciałem użyć tego tagu.
  • 3
  • Odpowiedz
@Vealheim: Hah, nawet nie zwróciłem uwagi, bo wszedłem do linku z zewnątrz ;d. Co nie zmienia faktu, że problem z tożsamością na polskiej lewicy trwa nadal.
  • Odpowiedz