Wpis z mikrobloga

Chciałem przed wyjazdem na urlop nauczyć się paru słówek/podstaw tajskiego. Trochę w piśmie, trochę w mowie.

No #!$%@? na pewno.

Liczebniki:

0. สิบเอ็ด 1. สิบสอ 2. สิบสาม 3. ยี่สิบ 4. ยี่สิบเอ็ด 5. ยี่สิบสอ

Zwroty:

Dziękuję- ขอบคุณ (ค่ะ,ครับ), Którędy- ไปทาไหน (คะ,ครับ), Ile to kosztuje? ราคาเท่าไหร่่ (คะ,ครับ)

Problem polega na tym, że nawet nazwy potraw w menu nie zawsze są pisane po angielsku, więc można zamiast ryżu z kurczakiem zamówić zupę z tarantulą (owszem można takie tam dostać).



#szwagierpodrozuje #szwagierwtajlandii #tajlandia #bangkok #jezyki #ciekawostki #podroze
C.....r - Chciałem przed wyjazdem na urlop nauczyć się paru słówek/podstaw tajskiego....

źródło: comment_XAEAeSfinY1zRelcU1ENT84ERuj6k8iS.jpg

Pobierz
  • 11
@Czeski_Szwagier: No to jak zobaczysz, ze zamówiłeś coś niezjadanego to tego nie zjesz. A możesz zjesz duriana i nie będziesz wiedział o tym. Nie ma sensu marnować czasu, bo i tak nie ogarniesz wszystkiego. Jedyne co warto to poczytać o kraju do którego się jedzie, wiedzieć o nim, o zabytkach.
@Czeski_Szwagier: toż ten dolar przysłowiowy, tak czy siak ruchanie to tam za pół darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) no a z Falseldeasem zaliczylem gafę, nie zastanawialem sie o czym napisal ( ͡° ʖ̯ ͡°)

btw gdzies slyszalem, ze w tych zabawowych mieścinach to właściwie każda napotkana Tajlandka się z Tobą prześpi jak ładnie zagadasz i jej zapłacisz, nieważne czy dziwka z klubu, kelnerka
@badhaamster: Nie spotkałem się z taką opinią, ale może być w tym dużo prawdy. W zabawowej mieścinie będę jedną noc, zobaczymy. Resztę czasu w Bangkoku, gdzie jest parę klubów (nie erotycznych), gdzie przychodzą młode tajki żeby znaleźć białych chłopaków/mężów. Europejczykowi bardzo łatwo taką wyrwać, bo Tajki bardzo kręci biały kolor skóry i to jak europejczycy traktują swoje kobiety (w przeciwieństwie do tajów, którzy są śmierdzącymi niepracującymi i bijącymi swoje kobiety leniami).