Wpis z mikrobloga

@ryo1987: Resztki po niemieckich dzielnicach. Północna strona Nadodrza nawet mimo zaniedbania ma swój urok. Szkoda że te fajne budynki przeplatają się z gunwem PRLu, a i dzisiaj wcale nie budują rozważniej (Pl. Dominikański z galerią, hotelem i biurowcami niepasującymi do architektury pobliskiego rynku, teraz biurowce przy Dworcu Głównym...).

Jak dla mnie np. Budapeszt bije Wrocław na głowę - a na pewno ta główna, starsza część z alejami starych kamienic, po
  • Odpowiedz
@Tremade: Od tego roku Wrocław stawia na remont kamienić, co już pomału zaczyna być widać. Niektóre perełki zaczyną być widoczne.

@szoorstki: Te najładniejsze resztki zostały zniszczone w okolicach wojny, tuż przed, w trakcie, albo tuż po.

To co mówisz, że budynki nie są budowane rozważnie, to się nie do końca zgodzę. W latach 90, budynki typu solpol czy galeria dominikańska, rzdczywiście powstawały, ale teraz niektóre z budynków to
  • Odpowiedz
@ryo1987: Idę po Wrocławiu i co chwilę widze coś ładnego. Idę po Warszawie i co chwilę myślę "ja #!$%@?". Idę po Krakowie i nie zdążę nic zobaczyć bo gonią mnie kibole z maczetami. Nic dziwnego że we Wro ludziom najbardziej się podoba.
  • Odpowiedz
@Shaki: @petresw: Wrocław jest wielkomiejski. Śródmieście jest ogromne, pełno w nim okazałych budynków, nawet przedwojenne kamienice czynszowe wyglądają interesująco. Zaniedbane mają klimat, odrestaurowane, jak na przykład kamienica pod słońcem, są śliczne. W Krakowie interesujący jest rynek i kilka uliczek dookoła, może jeszcze planty i błonia. Salwator kiedyś musiał być niesamowicie interesujący, obecnie jest przykładem jak totalnie można #!$%@?ć ciekawą okolicę. Rynek Dębnicki jeszcze jakoś ujdzie, Podgórze jest fajne,
  • Odpowiedz
@okkszakaraka: mam regule, ze jeśli ktos w rozmowie o Krakowie podnosi temat maczet tzn ze Krakow zna z przejazdu i opinii na forum onetu;) teksty o zakompleksieniu i rozbiorce ratusza powoduja, iz nie mam nawet watpliwosci iz dokladnie na taka osobe trafilem. Krakow jest srednim miastem, nie bede plakal zmieniajac go kiedys na Wro, Gda czy W-we, jednak nie gadajmy glupot ze Stare miasto w Krakowie jest mniejsze niz w
  • Odpowiedz