Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirkowych piratów drogowych:

czy policjant z wydziału ruchu drogowego robiąc ręczny pomiar prędkości (suszarka laserowa) ma obowiązek zatrzymać mnie by wręczyć mandat jeżeli przekroczyłem dopuszczalną prędkość czy może mnie nie zatrzymywać i wysłać mandat pocztą? Bo nie zostałem zatrzymany a przekroczyłem prędkość o jakieś 30+ km/h i nie wiem czy szykować 400zł na mandacik :<

#policja, #wydzialruchudrogowego, #drogowka, #suszarka, #radar, #mandat, #piratdrogowy, ##!$%@?
  • 5
  • Odpowiedz
@Opponent: nie sądze, suszarka zdjęć nie robi, a dowód na przekroczenie prędkości jest potrzebny. Mi się tak kiedyś upiekło, bo jadę sobie drogą, ciemny las dookoła, pusta droga, tylko jakiś samochód na poboczu z zapalonym światłami stał. minąłem go i zobaczyłem, że policjant mnie mierzy suszarką. Nie zauważyłem wcześniej znaku że niby teren zabudowany ( w pusttym lesie #!$%@?), jak by mnie złapał to grubo by było, pewnie z potrójne przekroczenie
  • Odpowiedz
dodam, że było to w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 90km/h a jechałem jakieś 125 km/h. Chyba zostanę w przekonaniu, że jednak musi mnie zatrzymać by wręczyć mandat. Potraktuję to jako prezent od wyrozumiałego młodego policjanta motocyklisty, który również ##!$%@?
  • Odpowiedz