Wpis z mikrobloga

znowu Wiedeń, tym razem kompleks biurowców Viertel Zwei, póki co w niezmienionej postaci od czasu powstania, z planami na dalszą rozbudowę, która - kiedy ukończona - wraz z przylegającym Campusem stworzy spory jednolity teren świetnej nowoczesnej architektury; na fotkach oczywiście ta już ukończona część:)

#wieden #fotografia #photoshop

PS (dłuższy niż sama wiadomosc) czy kogokolwiek interesowałoby ama z kimś, kto mieszkał i pracował 3 miesiące w Wiedniu, mieszkał, studiował i pracował 6 miesięcy w Karlsruhe (południowe Niemcy) przy tym studiuje architekturę, więc każdy weekend i sporą część popołudni podczas pobytu w wiedniu spędzał na 'eksplorowaniu' i strzelaniu fotek:)

wpadłem na to podczas odpisywania na komentarz pod jednym ze zdjęć, które wrzucałem wcześniej, gdy jeden z miłych mirków spytał o to, co robić podczas jednego dnia w wiedniu i czy jest tam drogo:

jeśli pogoda będzie dobra, to obowiązkowo Pałac Schönbrunn, a raczej jego 'zaplecze' czyli ogrody, a poza tym Innere Stadt, czyli dzielnice w centrum z katedrą i masą zabytków, tam można po prostu chodzić w losowe ulice i podziwiać:) w Wiedniu wokół tej dzielnicy jest ring komunikacyjny, gdzie jeżdzą tramwaje i samochody, także wiadomo jak się poruszać, można też po prostu przejść się tym Ringiem, na jego trasie jest Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Stadtpark i masa innych atrakcji, ok 1/4 trasy idzie przy kanale, który ma też swój świetny klimat; to już spokojnie starczy na cały dzień, jak starczy czasu to dodatkowo polecam MQ, czyli Museumsquartier, gdzie w otoczeniu muzeów można wypić sobie piwko na plastikopodobnych 'kanapach':)


jeśli pogoda będzie gorsza, to warto zaatakować właśnie MQ ale jego wnętrza:) poza 'tradycyjną' sztuką w Leopold Museum są tam dość ciekawe ekspozycje we wszelkich tematach (w MUMOKu czy w części architektonicznej, na miejscu są ulotki gdzie co i jak można znaleźć), świetnym miejscem jest też Haus der Musik czyli muzeum muzyki, gdzie jest masa interaktywnych atrakcji, spokojnie można tam spędzić 3 godziny:) no i masa kawiarni, kawiarenek o świetnym klimacie


co do cen - absolutnie nie jest tam bardzo drogo:) ceny są powiedzmy europejskie, ale bliższe niemieckich niż szwajcarskich, czasem niższe od niemieckich:) bilet na komunikacje na cały dzień kosztował bodajże w granicach 5-6 euro (komunikacja wiedeńska jest doskonała; metro, tramwaje i autobusy jeżdżą bardzo punktualnie i często), wejście np do Haus der Musik to ok. 8 euro, ogrody Schönbrunn jak i wszystkie parki są darmowe; obiad który jadłem będąc teraz w maju w restauracji kosztował mnie koło 11 euro a był wielki jak * wstaw tutaj dowolny wulgaryzm*, a zwykłe produkty spożywcze pewnie średnio o parę procent droższe niż w pl, ale niektóre są też tańsze. Największa różnica jest chyba jeśli chodzi o piwka/drinki/wejścia na imprezy, ale też jest znośnie + możesz pić tam wszędzie legalnie piwo w mieście, co naturalnie jest świetne:)


jeśli kogoś interesowałoby obszerniejsze takie opisanie Wiednia, lub miałby jakiekolwiek pytania co do tego miasta oraz późniejszego pobytu w Niemczech, chętnie wtedy takie ama zamontuje, wraz ze zdjęciami:) wiem, ze nie jest to zbyt podniecający temat, masa osób tutaj pewnie ma większe pojęcie i na temat Wiednia i Niemiec, dlatego nie wiem nawet czy ktokolwiek bylby zainteresowany:)

#ama #podrozujzwykopem #niesadze
skshyp - znowu Wiedeń, tym razem kompleks biurowców Viertel Zwei, póki co w niezmieni...

źródło: comment_4fZzCfis2RKG5TzVQXsw7KkwbP9isYQF.jpg

Pobierz
  • 2
@skshyp: Ale mi się trafiło. :D

Powiedz mi jak wygląda sprawa z robieniem zdjęć w Library and Learning Centre in Vienna. Chciałbym porobić jakieś fotografie architektury wewnątrz, ale obawiam się, że trzeba jakieś zgody mieć wcześniej.

Akurat będę przejeżdżał w pobliżu Wiednia za 2 dni i tak pomyślałem czy tam nie wpaść. Ewentualnie w drodze powrotnej z Chorwacji.

Ogólnie byłbym wdzięczny za miejscówki w których można porobić zdjęcia architektury (współczesnej).

Pozdrawiam.
@kaczmar119: w Library and Learning Centre - generalnie nie jest potrzebna zgoda na robienie fotek w części ogólnodostępnej, czyli w większej części; do niektórych miejsc jest potrzebna legitymacja i panie - choć miłe - powiedziały że nie ma problemu z fotkami, ale bez legitymacji dalej nie mogę przejść:)

pozostałe miejsca - jest tego trochę; jak już będziesz podziwiał budynek Zahy, to cały Campus robi spore wrażenie, nie do końca podoba mi