Wpis z mikrobloga

Sega to Sega, może i ma swoje wzloty i upadki jak Alpha Protocol ale oni robią gry które są w jakiś sposób wyjątkowe, mają to coś, jak gry Nintendo.

Zacząłem dzisiaj Binary Domain i jestem mile zaskoczony jaka ta gra jest dobra, wcześniej grałem w demo i wiedziałem że muszę mieć tą grę, jest super pod każdym względem jak na razie, takie moje pierwsze wrażenia z 2h grania, świetny system strzelania i upgrade'ów, ciekawa fabuła motywująca do gry, charyzmatyczne postacie które sporo gadają i fajnie się ich słucha (dobra gra aktorska) i piękne menusy jak w jRPGach, to właśnie lubię w japońskich grach, inventory i ogólnie menusy to sam porządeczek i piękny design, wszystkie znajdźki/itemy mają jakieś znaczenie i do czegoś są, w wieśka 2 kiedyś grałem chwilę to zbierałem 1000 roślinek, broni i pierdół a nawet tego nie sprzedawałem, nie używałem itd. za to nie lubię western RPGów, totalny syf, burdel i chaos w menu/inventory, odpalam menu Binary Domain i podziwiam je jak ojdajdaj kolory swoich paznokci (sprawdzam czy to czyta, nie wołajcie pls), no, trochę odpłynąłem z tematem i dostanę baty za pojazd po wieśku ale spokojnie, podobał mi się nawet jeżeli chodzi o fabułę! :P (system walki lipa a kamera to kpina na X360).

Fajne jest to w BD że przeciwnicy ostro atakują, w większości gier gdzie w powietrzu lata ołów wystarczy się schować i po kolei wybijać tępe AI, tutaj oni szturmują, trzeba walić w nogi żeby ich spowolnić, no w końcu coś! :)

A i jeszcze coś ciekawego o czym nie wspomniał w swojej mikro recenzji @Munchhausen system komend głosowych :) zakładam sobie headset i mówię co partner (bot) ma robić i on to robi, czasami nawet można jakieś rozmowy prowadzić odpowiadając na pytania, no kurde rewelacja

Do czasu gdy był tutorial w grze i kazał mi powiedzieć "regroup" i po 10 próbach poddałem się i włączyłęm wskazywanie komend padem ;D ale da się to w menusach wyuczyć jakby programując komendy i ucząc grę wymawiania bla bla nie ważne ;P

Anyway, gra jest zacna i zdecydowanie warta uwagi, to tyle na razie, wracam do strzelania, over.

#ps3 #pierwszewrazenia #binarydomain ##!$%@?
Liquid_Snake - Sega to Sega, może i ma swoje wzloty i upadki jak Alpha Protocol ale o...

źródło: comment_7VkqHxHda4LwTeTTNOZgDRdqwYD6PJkF.jpg

Pobierz