Wpis z mikrobloga

@WinyI: Jak ktoś jest na tyle inteligentny żeby rozumieć libralizm gospodarczy, to nie jest na tyle głupi żeby wierzyć w lewicowy światopogląd. Dlatego tacy wyborcy i takie partie nie istnieją :)
@ozzie: lewicowych obyczajowo, czyli: nie obchodzi mnie to, czy jesteś gejem czy hetero, masz takie same prawa, o ile go nie łamiesz.

@erbo: A co ma liberalizm gospodarczy do lewicowego światopoglądu? Gospodarka =! światopogląd.
@WinyI: tak, ciebie nie obchodzi, ale urzędnika już tak. Jak w Twoim mieście będzie za mało gejów, przyjdzie do Ciebie urzędnik i powie, że albo zostaniesz gejem, albo się wyprowadzasz, bo psujesz parytet. Wszyscy mają być przecież równi.
@erbo: To wyjaśnij mi dlaczego jestem śmieszny, a właściwie to co jest śmiesznego w popieraniu wolnej gospodarki i lewicowych poglądów, pokroju: oddzielenia państwa od kościoła, wolności małżeństw homoseksualnych, adopcji dzieci przez nich (oczywiście po surowej weryfikacji, tak jak i u małżeństw hetero), legalizacji aborcji czy narkotyków (w imię poglądu: chcącemu nie dzieje się krzywda, a bezpieczniej jest przeprowadzić legalną aborcję przez specjalistę, niż nielegalną, u konowała, bo jak ktoś chce ciążę
tak, ciebie nie obchodzi, ale urzędnika już tak. Jak w Twoim mieście będzie za mało gejów, przyjdzie do Ciebie urzędnik i powie, że albo zostaniesz gejem, albo się wyprowadzasz, bo psujesz parytet. Wszyscy mają być przecież równi.


@ozzie: Masz jakieś skrzywione pojęcie na temat tego czym lewicowość jest. To nie ścinanie wszystkich głów do połowy, tylko szacunek dla odmienności i kosmopolityzm.
@WinyI: jak możesz mieć szacunek do kogoś tylko dlatego, że jest odmienny? Kosmopolityzm w wykonaniu lewicy to sprowadzanie uchodźców z całego świata, dawanie im zasiłków za nic, a potem dziwienie się, że obcinają ludziom głowy. No ale, przecież to taka ich odmienność, trzeba mieć szacunek...
jak możesz mieć szacunek do kogoś tylko dlatego, że jest odmienny?


@ozzie: A czy ja napisałem, że "tylko dlatego"? Miałem na myśli bardziej to, że nie żywię nienawiści do kogoś tylko dlatego, że jest odmienny, czy ma odmienne poglądy. Pluralizm i różnorodność to coś pozytywnego, ale oczywiście nie ze wszystkimi musisz się zgadzać. Grunt to szanowanie swoich oponentów i nie przekraczanie granicy, jaką są prawa każdego człowieka - niezależnie od wyznania,
@WinyI:

Z pierwszym się zgadzam tylko, że ty przedstawiłeś poglądy prawicowe. Gdybyś dodał jeszcze, że nie zgadzanie się z czymś skutkowałoby karą (jak to on nie lubi marszów gejów? Do pierdla z nim, my jesteśmy tolerancyjni i czegoś takiego nie będziemy tolerować!), to byś określił ową lewicę obyczajową.

Co do drugiej sprawy, no tak problem jest bardziej skomplikowany, bo trzebaby się przyjrzeć dzieciństwu takiej osoby, może ojciec go krzywdził? Może za
Z pierwszym się zgadzam tylko, że ty przedstawiłeś poglądy prawicowe.


@ozzie: :D nie sądzę.

Gdybyś dodał jeszcze, że nie zgadzanie się z czymś skutkowałoby karą (jak to on nie lubi marszów gejów? Do pierdla z nim, my jesteśmy tolerancyjni i czegoś takiego nie będziemy tolerować!), to byś określił ową lewicę obyczajową.


@ozzie: ty powiażnie nie wiesz czym jest lewica. ;o

Lewica zawsze stwarza problemy i potem z nimi walczy za