Wpis z mikrobloga

Tak więc postanowiłem zagrać w Crusader Kings II i to co rzuciło się w moje oczy to... heraldyka że tak ujmę wszystko co się wiąże z hrabiami rodzinami i innymi nierobami... Kompletne #!$%@? cholernej heraldyki. Osobiście przeżyłem szok jak patrze na jakieś państwo klikam prowincje a właściciel to nie król/książe/imperator whatever tylko jakiś hrabia posiada tą prowincje... A jak posiada to pewnie może i się odłączyć. Ogólnie po prostu potrzebuje w miarę zrozumiałego wytłumaczenia co i jak bo się przestraszyłem ( a grałem wcześniej w neuropa universalis) i najlepiej jeszcze jakiejś dokładnej instrukcji/poradnika odnośnie mechaniki gry długość nie ma znaczenia.

Z góry dziękuje

#ck2 #europauniversalis #eu4 #crusaderkingsii
  • 12
@Xardin: Nie warto wyłączać w grach Paradoksu - one dają po prostu więcej zdarzeń, portretów, ale nie utrudniają rozgrywki.

Old Gods daje Ci szansę zagrania Polską przedchrześcijańską.

Ważne żebyś na początek był jedynie księciem i miał tylko 1-2 poziomy lenników pod sobą.
@Xardin: Niestety CK2 w porównaniu z europą to kompletna klapa. O ile nad eu4 potrafiłem przesiadywać godzinami i przeszedłem kilka pełnych kampanii to ck2 mi się znudziło w 1/4 pierwszej kampy. Po prostu ta gra jest nudnawa i polega jedynie na tłumieniu kolejnych buntów i zawieraniu nowych małżeństw. Nic ciekawego.
@void1984: Zacznę sobie irlandią jak radziliście innemu mirkowi, myślę że powinienem to ogarnąć aczkolwiek to może być bolesne :D. Dlatego jakby miał ktoś jakąś opasłą instrukcje to chętnie przytulę.
@Xardin: CK2 to jedna z moich ulubionych gier, zmarnowałem już w niej 400 godzin i mam zamiar więcej :) Musisz zmienić nastawienie z EU – dbasz o swoją postać/dynastię, nie o całe państwo. Rozwijasz tylko swoje własne hrabstwa, a o resztę niech zatroszczą się Twoi wasale. No ale jak już jesteś królem/cesarzem i lubisz wojny, to gra staje się o wiele bardziej podobna do EU4. Tylko jednostki powstają inaczej, ale jak
@cherrycoke2l: @void1984: mam dwa pytania. Dlaczego ktoś kto jest już ożeniony chce ode mnie abym go znów ożenił bo nie może znaleźć drugiej połówki, a potem się obraża bo nie mogę?. I jak sprawdzić komu się coś obiecało, bo obiecałem lenno (a nie powinienem) i teraz nie pamiętam komu to miałem dać :p.
I jak sprawdzić komu się coś obiecało, bo obiecałem lenno (a nie powinienem) i teraz nie pamiętam komu to miałem dać


@Xardin: Jeśli to syn to przypomni, zanim się zbuntuje.

Dlaczego ktoś kto jest już ożeniony chce ode mnie abym go znów ożenił bo nie może znaleźć drugiej połówki, a potem się obraża bo nie mogę


Nadal ożeniony? Może żona jest martwa? Daj screenshota.