Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem o bardzo ważnej dla #mirkocraft rzeczy, mianowicie:

http://forums.bukkit.org/threads/bukkit-its-time-to-say-goodbye.305106/


Oficjalnie Mojang nawet nie zaczął prac nad API do modowania, więc dlatego nawet jeśli ma wyjść niedługo #minecraft 1.8, to nie spodziewajcie się, że #mirkocraft przejdzie szybko na tą wersję, gdyż po prostu potrzebujemy paru dodatkowych rzeczy (np. logowanie przez Wykop, takie bajery jak mcMMO), które są obecnie tylko jako pluginy do Bukkita.


@tril, będziesz coś dłubał, czy wolisz, bym sam coś z tym zrobił?

@asiekierka, załatwiłbyś jakiegoś modpacka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
@xDawidMx: oj tam, bez przesady (niestety). Bukkit to projekt open-source, więc niedługo pewnie usłyszymy o jakimś forku

zresztą do dzisiaj na pewno są obecne serwery sprzed 1.6.4, większość dzieciaków ma pewno #!$%@? na jakiej wersji grają
  • Odpowiedz
Oficjalnie Mojang nawet nie zaczął prac nad API do modowania,


@BluRaf: Co oni, chcą zabić kurę znoszącą złote jajka? Przecież siła minecrafta polega na modowaniu.

@askierka: ja jestem raczej za opcją 1, ten minetest ma jeszcze sporo przed sobą - rozwińmy, to nie takie proste (no i lua nie lubię ;D)

1.6.4 jest bardzo popularny z powodu ogromnej ilości modów dla niego.
  • Odpowiedz
@Tril: modowanie to oddzielna kwestia, chodzi o to, że z brakiem Bukkita znacznie trudniej byłoby zrobić proste rzeczy po stronie serwera (jak np. logowanie dla użytkowników non-premium) bez bawienia się z Minecraft Forge czy innymi pierdołami.

A skoro Mojang ogłosił, że sami będą rozwijać Bukkita, no to ten problem można uznać za nieaktualny.

Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy będzie Minecraft 1.8, a serwer stoi pusty.

Dlatego powinniśmy jednak spróbować tym
  • Odpowiedz
@Tril: Tak, chcą przejąć kontrolę nad API do modowania. Also, prawie wszystkie mody z 1.6.4 są na 1.7.10, a na 1.7.10 z OptiFine i FastCraftem jest 2-3x więcej FPSów niż na 1.6.4...
  • Odpowiedz
@asiekierka: Ja nie mówię, żeby robić na 1.6.4, tylko że 1.6.4 jest popularny. I dlatego tak, myślę, że warto spróbować zmodowanego MC. Większość nowych ficzerów w oryginale szybko się nudzi - ludzie pograją trochę i koniec. Dlatego myślę, że wartoby wręcz rotować modpacki od czasu do czasu.
  • Odpowiedz
@Tril: Rotować nie, bo resety mapy częste też nie są idealne. Ale warto zrobić paczkę średniej wielkości (duże za bardzo mulą, małe są nudne), aby nie zanudzić wszystkich tak szybko.
  • Odpowiedz