Wpis z mikrobloga

@AnnMari: jakiś niski model canona? mam 450D nadal nim robię, jak coś to mogę podrzucić "portfolio" jak ten staruszek działa. teraz dzisiejszym odpowiednikiem byłaby chyba 700D. w sumie no to jak wolisz tak naprawdę od siebie polecę canona, inni polecą nikona, to już jak Tobie będzie wygodniej z samą puszką, ale wybierałbym raczej tylko Canon/Nikon :)
  • Odpowiedz
@AnnMari: http://jembudynphoto.blogspot.com/ :)

z używkami nie wiem w sumie zawsze byłem zdania, że aparat warto kupić nowy. z drugiej strony znam ludzi, którzy robią mnóstwo zdjęć na używkach i są zadowoleni. to już zależy od Ciebie. warto zwrócić uwagę na przebieg aparatu i ile klatek jest objętych gwarancją przez producenta (w canonie to chyba jest teraz 100k klatek, mój ma ok. 50k i tak średnio ogarnia rzeczywistość)

wszystko u mnie
  • Odpowiedz
@AnnMari: jak na meczach to zwróć uwagę na szybkość zdjęć w serii. Przy sporcie to ważne. Niestety będzie potrzebny drogi aparat, bo dopiero one mają przyzwoitą prędkość bursta. Do tego szybka i pojemna karta pamięci.

Do tego teleobiektyw będzie potrzebny. Te tańsze mają wolniejszy i mniej dokładny autofocus, więc do sportu będzie potrzebny droższy i szybszy.
  • Odpowiedz
@AnnMari: nie wiem jaki masz budżet, zresztą nie znam się na konkretnych modelach. Mogę za to doradzić, że nie trzeba się słuchać wojenek Canon vs Nikon. Ważniejsze są parametry niż marka. Np. taki Sony ma półprofesjonalny model Aplha 77, który jest aż nadto dla początkującego. Ma zdjęcia seryjne 12kl./s. co jest rewelacyjnym wynikiem w tej półce cenowej a nawet w segmencie apartów PRO.
  • Odpowiedz