Wpis z mikrobloga

@giluu: co rozumiesz przez lepsze wsparcie? Zależy mi tylko na tym, żeby było super prosto, bezproblemowo i obsługiwało Chroma :P Rodzice nie ogarniają szczególnie komputerów, więc musi być bez niespodzianek.
@kontra: 0,5GB RAM to zbyt mało dla Xubuntu. W sumie to nawet dla Lubuntu minimum, jeżeli zainstalujesz Chrome'a. Od razu po instalacji systemu i przeglądarki, polecam wyłączyć zbędne pluginy z niej i zainstalować Adblock + Flashblock.
Adblock + Flashblock.


@Windmark: paradoksalnie adblock potrafi bardziej obciązyć pamięć niż strona z reklamami. Flasha można zablokować w ustawieniach przeglądarki (ja z reguły nawet nie instaluje na takich trupkach flasha)
@CrossX: @wajdzik: @Windmark: dobra, powalczyłem z tym lubuntu. Potwierdza się moja teoria, że to nie jest system dla zwykłego zjadacza chleba do codziennego użytkowania ;)

Parę pytań. Jak zlikwidować kilka pulpitów roboczych tak, żeby był tylko jeden? Jak zrobić, żeby po uruchomieniu nie pytał o hasło do "bazy kluczy" i automatycznie łączył się z wifi? Jak wyłączyć pytanie o hasło np. po wzbudzeniu z automatycznego wygaszenia ekranu?
@wajdzik: z tymi pulpitami to próbowałem prawym na ikonki pulpitów w pasku i preferences. Najpierw wywaliło błąd kilka razy, a teraz po prostu nic się nie dzieje :P
@kontra: No to w tej chwili ja więcej nie pomogę bo nie mam linuxa chwilowo. Zawsze wracam do Windowsa bo po prostu tak jest prościej (Steam/Origin/Office/synchronizacja plików pomiędzy PC-Netbook-Tel z WP8)