Wpis z mikrobloga

Jako fan piłki nożnej i programowania w jednym, napisałem sobie z osobistej potrzeby jakiś czas temu commandline'ową aplikację (i sobie pomalutku ją w wolnym czasie klepię), która pozwala mi automatycznie dodać interesujące mnie mecze Premier League z nadchodzącego sezonu do aplikacji Todoist, której używam jako "productivity app":

https://github.com/regispl/rememberthematch

Połączenie dość "wyspecjalizowane", szczególnie że Todoist to chyba nie jest najpopularniejsza aplikacja tego typu, ale może komuś się przyda ;-)

Mam w planie dodać jeszcze obsługę Remember The Milk (drogie dzieci, jeśli chcecie wiedzieć jak NIE robić publicznego API, to zobaczcie jak to zrobili ludzie od RTM i róbcie dokładnie odwrotnie :P ) i Wunderlist. Z lig - chciałbym kiedyś dodać Primera Division i Ligę Mistrzów, ale problemem jest znalezienie dobrego źródła danych (dobrego, czyli takiego, które np. zwraca JSONa, a nie coś, co trzeba samemu parsować i co zmienia się co dwa miesiące; no i musi być darmowe ;-) ).

Przykład użycia:

rtm --username --password --project --team Arsenal --team "Man Utd" --team Liverpool --team Chelsea --team "Man City" --team Spurs --team Everton --only-these-teams --max-date 2014-11-30
Efektem będzie dodanie do danego projektu w Todoist wszystkich meczów pomiędzy wymienionymi drużynami, które zostaną rozegrane do końca listopada włącznie (dla późniejszych meczów jeszcze nie ma podanych dokładnych godzin).

Program bangla na Pythonie 2.7, nic innego nie testowałem ;-)

Głównie #programowanie #python , ale raczej wyłącznie dla miłośników #pilkanozna i (prawdopodobnie) dla użytkowników #todoist ;-)
  • 16
@Regis86: Wlaczylem sobie dwa dni temu z powodu Premier League wlasnie Sky Sports Mobile TV od Vodafona, bo mnie to w sumie wyniesie jakies 3€ na miesiac, ale troche jestem rozczarowany - apka wykrywa podpiecie kabla do zewnetrznego wyswietlacza wiec ogladanie na tv odpada. Tablet mam tylko z wifi a aktywacja wymaga na chwile polaczenia sie do sieci za pomoca karty sim.

Jesli nie uda mi sie wykminic sposobu na ogladanie
@msq: Właśnie słyszałem o tej ofercie, ale korzystam z usług O2, więc odpada. A tym bardziej odpada po tym co napisałeś ;-) Zostają "nieoficjalne" źródła w wersji "premium" (całkiem niezłe prawie-HD za niewielką opłatą), chyba że w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i pozwoli na "swobodne" komponowanie oferty programowej TV satelitarnych, bo nie mam zamiaru płacić 60-70 EUR miesięcznie za dwa pakiety z dwoma kanałami z piłką nożną i
via Android
  • 0
Ja RTE oglądałem w drodze z pracy na telefonie ;-) Nie sądzę, żeby RTE miało Premier League nawet "na nie-żywo", dlatego będę musiał sobie radzić inaczej ;-)
@Dzakus: Daj spokoj :)

Nie mam zrootowanego note3, bo za duzo z tym zabawy z dobieraniem wlasciwej wersji dystrybucji. Stabilnego cyanogena dla tego telefonu tez zdaje sie nie ma.

Sila rzeczy nie mam tez xposed.

Poza tym nie bede instalowal apk dostarczonych przez obcych z internetow ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zwlaszcza kiedy taka apka sie od czasu do czasu weryfikuje z moim dostarczycielem uslug gsm.

Inna
@Dzakus: Jeszcze rok temu, jak korzystalem ze zrootowanego sgs3 to pewnie bym sam zrobil to o czym piszesz. Bo troche sie bawilem programowaniem na andka. Na starym sgs uzywam cyanogena i tez pieknei bangla :)

Ale teraz tak jak pisalem juz mi przeszlo. Ale bardzo docerniam starania i wiedze. Serio serio.