Wpis z mikrobloga

Jako, że KNP zniechęcił mnie skutecznie do głosowania na swoją partię m.in poprzez:

- przyjęcie z otwartymi ramionami Stonogi, który jest oszustem

- brak wyliczeń odnośnie emerytur, które miały zostać już dawno dostarczone przez Jacka Wilka

- populizm (hurr durr złodzieje do więzień, wiek emerytalny dla tych co go podnoszą zwiększony do 100 lat itp.)

- elektorat tej partii to w dużej mierze zaślepieni fanatycy, którzy bronią zacięcie największych głupot wypowiadanych przez swojego idola (to jest najmniejszy powód, ale mimo wszystko jest na liście)

Chciałbym zatem spytać czy jest jakakolwiek partia w Polsce proponująca realne zmiany? Nie mam zamiaru głosować na "mniejsze zło". Proszę o propozycje (wiadomo, że nie rozważam głosowania na żadne obecnie popularne partie także poza KNP)

Obecnie skłaniam się do oddania nieważnego głosu.

#pytanie #polityka #4konserwy #jkm #knp #wiecejspamu #hashtag
  • 31
  • Odpowiedz
Chciałbym zatem spytać czy jest jakakolwiek partia w Polsce proponująca realne zmiany?


@platkiowsiane: Polska Partia Pracy? :D

A tak na serio, to ja bym nie porzucał do końca KNP. Radzę się zapoznać z działalnością Stowarzyszenia Republikanie, którego prezesem jest Wipler - widać, że ci ludzie chcą zrobić coś konkretnego i wiedzą jak.
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: przede wszystkim trzeba się najpierw wyzbyć tych złudnych i idealistycznych oczekiwań wobec partii politycznych, które wiecznie nie robią "realnych zmian"

Co to jest realna zmiana? Konstytucję mają zmieniać co 4 lata? Mają zlikwidować 90% instytucji, zwolnić 90% urzędników, i tak znowu co 4 lata? Zlikwidować 90% podatków w 4 lata? Na zmianę robić z Polski federację i państwo unitarne?

A Orban wg ciebie robi realne zmiany, czy też jest
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Jesteś kolejnym idiotą, który nie wie jak działa demokracja. Nieważny głos, to po prostu kolejny głos na PO.

Skąd wiesz, że Stonoga jest oszustem? I kogo oszukał?

Po co ci wyliczenia emerytur do głosowania? Chcesz pobierać emeryturę? Czy Tusk ci już przedstawił swoje? O jakie wyliczenia chodzi? Sam sobie policz, albo pomyśl chwilę. Wpływy z podatków mają się równać wydatkom. To wszystko co musisz wiedzieć. Wyliczenia należy robić w oparciu o daną sytuację tuż przed ustaleniem podatku, bo inaczej po co? Wiadomo, że będzie to tylko szacunek, bo nikt nie ma szklanej kuli. Można obniżać stopniowo, można przyjąć margines błędu, można wreszcie wziąć pożyczkę, jeśli chwilowo zdarzy się deficyt, tak jak dziś. A każda nadwyżka, która się zdarzy będzie też przeznaczona na ten cel, więc będzie można w następnym roku obniżyć podatki jeszcze bardziej. Wszystko co musisz wiedzieć, to to, że emerytury BĘDĄ wypłacane, a podatki BĘDĄ obniżone. Po co ci #!$%@? wyliczenia? Po co? Czego #!$%@? nie rozumiesz? Będziesz płacił tak mało, jak to tylko MOŻLIWE. A ile, to zależy od tysięcy czynników, które składają się na sytuację
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem to może uda ci się zrozumieć, że z tym się nie zgadzam. Mniejszym złem może być PIS, bo będzie mniej kradł niż PO i zmniejszy biurokrację. KNP jest obecnie jedyną partią proponująca realne ( i pozytywne) zmiany.
  • Odpowiedz