Wpis z mikrobloga

Właśnie dzwoniła do mnie pani katarynka z jakiegoś Niezależnego Centrum Obsługi Klienta czegoś tam (mea maxima culpa, nie spamiętałem). Spotkał się ktoś z takimi pacjentami? Numer 52 349 58 30 się wyświetlił.

Nie przypominam sobie, żebym komukolwiek dawał swój numer, z wyjątkiem czterech firm, którym zastrzegłem słynne "nie wyrażam zgody", a które to posługują się nim nader rzadko - do proponowania zmian w abonamentach, czy przesyłania haseł jednorazowych.

Pani wyraziła zgodę na nagrywanie, co niezmiernie mnie zdziwiło i zaintrygowałe tak bardzo, że zobowiązałem ją do usunięcia mojego numeru z ich bazy danych. W pośpiechu zapomniałem dodać "i firm powiązanych", jak robię w przypadku pozbywania się spamu mailowego (kto by pomyślał, że można się pozbyć niechcianych maili na koncie o2.pl, spamowym zresztą? iks de).

#spam #telefony
  • 3
@teh_m: właśnie dostałem telefon z tego gówna. Jakaś firma, która jest resellerem usług Orange. Problem w tym, że oni mieli moje dane jako firma (bo takową prowadzę), lecz mało gdzie rejestrowałem się jako firma z tym numerem telefonu.

Dzieeeń dobry, czy rozmawiam z właścicielem telefonu firmowego?

- Tak, ale jakiej firmy?

Yyyy, mamy awarię systemu informatycznego i wiem tylko, że to działalność usługowa.

- W takim razie co chce mi Pan
@XpedobearX:

Zawsze się zastanawiam, skąd mogą mieć. Albo któraś z wymienionych przeze mnie firm w sposób co najmniej dyskusyjny ten numer przekazała dalej, albo jadą jakimś generatorem numerów i liczą na to, że dany zbiór cyfr istnieje i kryje się za nim prawdziwa osoba. Za tym drugim przemawia fakt, że często dzwoni do mnie automat i po odebraniu daje się jeszcze słyszeć sygnał czekania na połączenie z telemarketerem. Tak, czy inaczej
@teh_m: U mnie wątpię, że to generator bo dzwonili od razu, że mam firmę no i gdybym mial w Orange to pewnie też by nie dzwonili. Imo to jest #!$%@?ące na maksa, to nie to samo co spam mailowy, choć ten też trochę jest. Mam prywatną pocztę do spraw służbowych na wp (stare jak nie ogarniałem internetów, a z imieniem i nazwiskiem w loginie) i ciągle ktoś spamuje lokalizatorem telefonu. Tylko