Wpis z mikrobloga

Mireczki z trójmiasta. Wybieram się wraz z dziewczyną do Gdańska na wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak to jest u was z MPK? Stronka waszego MPK jest cholernie mało czytelna. Mam kilka pytań, mam nadzieję że pomożecie!

1. Jak to jest z biletami okresowymi na wszystkie linie? Widziałem tylko 24godzinne, czy są np tygodniowe? Nie mamy zamiaru tylko leżeć na plaży, ale również trochę pozwiedzać.

2. Jak jest z SKM? Na bilecie komunikacji miejskiej czasowym, np 24 godzinnym można nią pojechać do Sopotu czy Gdyni? Czy bilet jest ważny tylko na komunikację w danym mieście, i na skm są inne bilety?

#trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot
  • 34
@parathormon: 40zł za 72 godziny biletu to trochę sporo - ale generalnie starczy na SKM i ZKM-y, prawdą jest że lepiej rowerem - np. jedziesz sobie ścieżką nadmorską, zatrzymując się gdzie się podoba, potem przez Sopot w stronę Gdyni będzie trochę gęsto, a potem ścieżka może się na chwilę urwać, ale generalnie i tak będzie gdzie jechać... .a jak się zmęczysz taką 20-30 km wycieczką to sobie wrócisz SKM kupując jednorazowy
@mysteq: Jeszcze nie. Tzn wiemy mniej więcej co chcemy zobaczyć. Zatrzymujemy się w schronisku młodzieżowym w Gdańsku na ul. Grunwaldzkiej. Chcemy na pewno odwiedzić w Sopocie molo, w Gdyni Oceanarium, muzeum Marynarki Wojennej, "Błyskawicę" a w Gdańsku latarnie morską + stare miasto :) Coś jeszcze byś polecał?