Wpis z mikrobloga

@JogurtMorelowy: Drogi Jogurcie. Widziałeś kiedyś "pasek wypłaty"? Zaglądałeś ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne? To teraz zerknij na jakiś pakiet gold, elite czy inny vip w jakiejś wypasionej przychodni. Wiem - za operację takie ubezpieczenie nie obejmuje. Jestem pewien natomiast, że za kwotę wymienioną w pasku wypłaty jestem w stanie zakupić sobie takie ubezpieczenie, które będzie też obejmowało operacje. Po prostu niemożliwe jest, żeby NFZ robił coś takiej i lepiej od jakiejś
  • Odpowiedz
@Walec: Drogi Walcu, ja wcale nie twierdzę, że w Polsce jest dobra służba zdrowia. Ale są państwa na świecie, gdzie państwowa służba zdrowia spełnia te dwa warunki - dobrze leczy i jest dostępna dla 99% obywateli.

Jestem pewien natomiast, że za kwotę wymienioną w pasku wypłaty jestem w stanie zakupić sobie takie ubezpieczenie, które będzie też obejmowało operacje.


To już zależy, ile kto tej wypłaty dostaje, bo składka nie jest
  • Odpowiedz
@JogurtMorelowy: obecnie chyba nie ma takiego ubezpieczenia, nie ma sensu go tworzyć. Wiem natomiast, że są przypadki gdzie leczenie się w NFZcie doprowadziłoby do tego, że dziecko w łonie pewnej kobiety mogłoby nie żyć lub mieć poważne powikłania (wizyta u specjalisty za miesiąc). Wiem, że jakaś badziewna karta z PZU która kosztuje coś około 100 zł miesięcznie gwarantuje Ci wszystkich specjalistów w max tydzień od rejestracji. Myślę, że wobec obecnej
  • Odpowiedz