Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem czytać "1984" Orwella. #!$%@?ło mi mózg doszczętnie.

Jeżeli masz zamiar czytać to nie otwieraj spoilera!


Uważam, że pozycja obowiązkowa, chociażby ku przestrodze. Po przeczytaniu, aż żal bierze gdy teraz pomyślę o ludziach z Korei Północnej (Wcześniej nie zwracałem uwagi na problemy przedstawione w powieści).

Wojna to pokój.


Wolność to niewola.


Ignorancja to siła.

#nofuture #ksiazki #wielkibratcwel
  • 18
  • Odpowiedz
@Lookazz: Trochę mu się nie dziwie. Na mirku tak często treści są brane w spoiler (chociaż nim właściwie nie są), że mimowolnie, z przyzwyczajenia się je otwiera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lookazz: Ja też, prawdę mówiąc, przed napisaniem tego posta zastanawiałem się czy nie napisać ostrzeżenia, że tam naprawdę jest spoiler, ale stwierdziłem, że to przecież logiczne. Jednak ostatecznie edytowałem :)
  • Odpowiedz
@Apreter: uffff.

To jeszcze raz.

http://www.filmweb.pl/film/Harrison+Bergeron-1995-35318 - polecam ten film. On powstał w oparciu o jakąś prozę, ale chyba nie znajdziesz jej w języku polskim. Do filmu za to są napisy.

Fabuła jest podobna trochę do roku 1984. Też jest utopijne społeczeństwo, w którym wszyscy mają być równi i ogólnie idylla. W społeczeństwie tym wybitne jednostki (jak tytułowy bohater, nastolatek, uczeń) są karane za swoją wybitność, Harrison nie uzyskiwał promocji do
  • Odpowiedz
@Apreter: Właśnie skończyłem czytać i mi się przypomniało, że specjalnie dodałem wpis do ulubionych, żeby tu potem zajrzeć :)

  • Odpowiedz