Wpis z mikrobloga

@Khaine:

Zaciekawił mnie grą Prusami i zacząłem dziś Branderburgią na ironmode. Póki co zająłem 4 prowincje mniejszych księstw niemieckich. Hansa znacząco urosła w siłę i staje się moim głównym wrogiem. Dodatkowo ma w sojuszu Szwecję i TO.

Mój następny cel to wyeliminować jak najmniejszym kosztem Pomorze. Ciekawe co na to Hansa( ͡° ͜ʖ ͡°)

Boli mnie niski początkowy dochód ~2,5g( ͡° ʖ̯ ͡°) Idee jakie wybrałem na początek to Trade i Defensive.

Jakieś porady?

#eu4 #europauniversalis4
widmowy_dziobak - @Khaine: 

Zaciekawił mnie grą Prusami i zacząłem dziś Branderburgi...

źródło: comment_vqLQT4pRXul9CrnckWN4eQZXqXP6JOED.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@widmowy_dziobak: #!$%@?łeś i z Trade i z Defensive ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaraz powiem czemu tak uważam.

Twoim głównym celem wcześnie w grze poza #!$%@? pomorza powinno być podbicie Hanzy. Najlepiej całej. Uwierz mi - chcesz mieć Hamburg i Lubeck u siebie (i Stade też). Jak zdobędziesz Lubeck to przenosisz tam handlową stolicę, żeby nie było potrzeba kupca do ściągania haraczu. Oczywiście bronisz tam handlu niczym lew, bo zobaczysz ile to hajsu przynosi i skąd hanza ma takie duże stacki zawsze.

W kazdym razie Polska ci zeżre Krzyżaków jak nic w przyszłości. Bądź na razie kumplem Austrii i Bohemii, później oboje cię znienawidzą tak czy inaczej. Austria pewnie będzie sojusznikiem Polski więc szykuj się na gównoburzę w przyszłośći, bo twoim celem będzie uwolnienie Krzyżaków spod polskiego jarzma. Więc nie zamykaj sobie drogi na sojusz z Francją albo Danią. Nie bądź sojusznikiem Moskwy póki co, bo oni swoimi podbojami Nowogrodu będą się ładować w wojny z Polską (zazwyczaj sojusznik Nowogrodu) a przez to i z Austrią. Jak będziesz się zbliżał do adm tech 10 to musisz wyzwolić krzyżaków. Po co? Bo cię koszta coringu polskich prowincji zagłodzą. A jak Polska uwolni zakon to tracą prowincje bonus +100% do core i możesz ich potem ładnie zjeść. Jak ich zjesz i srofmujesz Prusy to wyślij kupca żeby zbierał hajsy z bałtyku, bo masz tam bardzo wysoki poziom dominacji z samych prowincji. Później zwasalizuj Livionian Order i je zjedz. Buduj we wszystkich "important center of
  • Odpowiedz
@widmowy_dziobak:

Jakbyś mi w razie z tym handlem nie wierzył, to to powinno lepiej zobrazować sytuację. Nie mam idei handlowych. Na bałtyku nic nie pływa w celu ochrony handlu, a jedynym zadaniem floty mojej jest ochrona handlu w Lubecku. 40 lekkich statków i reszta dla ochrony tychże statków. Prusy są bardzo biedne niestety, i w podatki, i w produkcję. Więc bez handlu będziesz miał problem się ogarnąć. Specjalnie dokopałem się
Khaine - @widmowy_dziobak: 



Jakbyś mi w razie z tym handlem nie wierzył, to to pow...

źródło: comment_yBHiw7yBF32LvevWetqdfuFfJBCZHhO0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Khaine: Dzięki, bardzo przydatne porady! :) Zacząłem od nowa, powodziło mi się bardzo dobrze, odebrałem kupcom 2 prowincję zapewniające duże dochody. Miałem sojusz z Austrią i Bohemią, zwasalizowane Pomorze.. Niestety jeden missclick wszystko zniszczył( ͡° ʖ̯ ͡°) Opowiedziałem się po stronie Bohemii w wojnie z Polską i uwaga: Austrą:P Szło ok, niestety okoliczne państewka niemieckie nie za bardzo mnie lubiły, koalicja wypowiedziała mi wojnę. Pomimo pożyczek
  • Odpowiedz