Wpis z mikrobloga

Dostałem od szkoły całkowicie z kapelusza możliwość odbycia stażu w firmie informatycznej przyjmującej zadania od np. Orange. Generalnie z tego co wiem będziemy testować strony internetowe i oprogramowanie tworzone przez tę firmę. No żyć nie umierać. Sala w której będziemy pracować w pełni klimatyzowana do tego co dwie godziny 15 minut przerwy. Teraz najlepsze. Ten staż jest płatny (bo to projekt unijny) i za 100% przepracowanych godzin można zgarnąć 1000zł. Do tego oczywiście po zakończeniu stażu wystawią opinię o pracowniku i jeżeli się dobrze przysłuży to będzie można starać się o normalną pracę w tej firmie. No po prostu bomba.

#pracbaza #staz #tylewygrac
  • 10
  • Odpowiedz
będziemy testować strony internetowe i oprogramowanie


@Zari: wbrew pozorom to nie jest najprzyjemniejsze zajęcie, ale gratki :)
  • Odpowiedz
@epi: O ile te testowanie można przeżyć bo to w sumie fajne, to sporządzanie raportu testów trochę mnie niepokoi. Jak to wygląda?
  • Odpowiedz
@Zari: Nie ma się czego bać, wszystko Ci powiedzą :)

Ja się testami nie zajmuję i u mnie w pracy są trochę chaotyczne. Ekipa przeklikuje co się da i zgłasza bugi developerom. A że często wymagania są nieaktualne albo w ogóle nie istnieją to się robią ciekawe dyskusje :D

@xbonio: Zgadza się, trzeba to lubić.
  • Odpowiedz
@laza: Jakby nie patrzeć to codziennie klikam w to samo setki razy, więc zbyt wiele się nie zmieni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No dobrze. Po pierwszym prawdziwym dniu mogę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Oprócz robienia prezentacji na temat planu zarządzania projektem zrobili nam kilka testów na predyspozycje (myślenie analityczne [nikt dobrze nie zrobił]), oraz zaczęliśmy testować. Testowanie jest o tyle fajnie zarządzane, że jak na tacy mamy wszystkie scenariusze testowe do... przetestowania i musimy wyłapać błędy. Większość wyłapała pierwsza zmiana, więc w naszym przypadku system działał bezawaryjnie.
  • Odpowiedz