Wpis z mikrobloga

Mireczki byłem wczoraj na meetup i jeden z prezenterów to koleś w wieku 26 na oko, pracował w #apple i przeniósł sie do FB. Opowiadał jak stworzyli #appka Paper na #ios . No po prostu mistrzostwo swiata, bawię sie nią teraz i powala na kolana pod względem technicznym. Koleś brał udział miedzy innymi przy poprawkach do UIKit i wie jak to wszystko działa od środka wiec co robi? Rezygnuje z UIKit i sam renderuje wszystko na ekranie. Jeśli ktoś #programowanie na iOS to polecam obejrzeć apke. Najgorsze jest to ze człowiek myśli ze juz cos tam umie i jest całkiem niezły, spotka taka osobę i samoocena spada na glebę z hukiem
  • 8
@qubeq: niby tak ale ten koles mial tyle samo czasu na nauke co ja a nie dosc ze opanowal do perfekcji wszystko co jest dostepne, to poznal tego granice i zaczal tworzyc wlasne. Ja zaczynam ogarniac w bardzo dobrym stopniu te universum a w tym czasie oni stworzyli nowe
@elmyn: No trochę to przytłacza, to prawda. Większość ludzi nie ma takiego ciśnienia na sukces i takich jednostek jak ten koleś jest niewiele przez to.
@elmyn: To nie jest nic dziwnego, że zrezygnowali z UIKit, przecież ta apka polega na rysowaniu, więc trzeba zejść do Quartz 2D. Sęk w tym, że wszystkie guziki i inne pierdółki które normalnie można przez UIKit szybko podpiąć trzeba będzie dziergać po swojemu.