Wpis z mikrobloga

@Kressska: Jak najbardziej, nawet półgodzinna drzemka to spory odpoczynek dla mózgu. Ludzie są przekonani, że jak już idą spać, to muszą spać raz, a długo. A to nie do końca tak.
  • Odpowiedz
@PatatajvonSkowyrny: Rudy już u mnie nie mieszka, niestety :( od początku to nie był mój kot tylko współlokatorki, ona się wyprowadziła, przez jakiś czas pilnowałam jej kotełów dopóki nie ogarnęła i niestety wzięła je z powrotem :( Ale na ten weekend się z nimi widziałam i jest #rudyzawszespoko dalej :D przesłodki
  • Odpowiedz
@PatatajvonSkowyrny: Rudy jest przesłodkim kotem, wita się, przytula (chociaż też ma charakterek i lubi atakować "w zabawie", gryźć rzeczy). Miałyśmy psa i kota, a potem jak się wyprowadziła to na koniec mi jeszcze jednego dorzuciła koteła (Rudego), ale wzięła psa. Teraz ona ma 3 psy i 2 koty :D ale ma do tego warunki, poza tym to nie byle jakie pieseły, bo 2 z nich są psami do terapii :-)
  • Odpowiedz
Ah, to w takim razie kolejny raz ktos udowadnia, ze psy>koty... bo niby dlaczego koty sie nie nadaja do kynoterapii? Bo sa za glupie i nic nie umiom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty tez sie udzielasz przy tego rodzaju pracy? Ona to robi charytatywnie, czy ma z tego jakies profity? Wyglada na to, ze taka 'praca' ma wiele wspolnego z psychologia... co mnie w sumie nie dziwi, bo
  • Odpowiedz
@PatatajvonSkowyrny: Ja jestem terapeutką, ale bez zwierząt :-)

Koty też służą do terapii i nazywa się to felinoterapią. Ma profity, chociaż długi czas charytatywnie. Tutaj bardziej chodzi o załapanie kontaktu z dziećmi, taka terapia pomaga się im otworzyć, stwarza nowe możliwości rozwoju intelektualnego, a i jest wspomaganiem podczas rehabilitacji.
  • Odpowiedz
Nie wiedzialem, ze koty tez sie wykorzystuje do leczenia dzieciakow.. czlowiek sie uczy cale zycie. To zmienia moj poglad na Ciebie i Twoja kolezanke jako tworce domowego zwierzynca -co mialo raczej pejoratywny wydzwiek. Po prostu nie lubie zapachu domow, w ktorych mieszkaja zwierzeta - nie zebym sie do Ciebie wprowadzal, ale jak masz chate wolna na pare dni, to wiesz do kogo pisac. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpisz
  • Odpowiedz