Wpis z mikrobloga

Mój tata prawie 30 lat temu skończył Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Łódzkiej, ale nie podjął pracy w zawodzie. Prowadził własną firmę i sklep, ale trochę #!$%@? kasa z tego jest a urobi się po 12h dziennie, więc postanowił tym #!$%@?ąć i moje pytanko do mireczków, polecilibyście co mógłby robić? Jest kumaty i pracowity ale niestety nie ma żadnych kursów, praktycznie nic nie potrafi oprócz biznesu i papierkowej roboty

#praca #pomuszta
  • 27
  • Odpowiedz
@wisniowySz: Dokładnej nazwy nie znam, ale coś z silnikami spalinowymi. Ja studiuję informatykę i bardziej idę w programowanie. Trochę interesuje mnie elektronika, majsterkowanie

@MaciejLU: Zobaczę u mnie czy są jakieś szkolenia czy coś, dzięki.
  • Odpowiedz
@blisher: Starego psa nie nauczysz nowych sztuczek. Może warto przebranżowić sklep, ale go nie zamykać. Niech ojciec nie robi sobie krzywdy na stare lata i nie stara się o pracę u prywaciarza nie mając konkretnego papieru i doświadczenia, bo może przeżyć niemały szok i będzie pluł sobie w brodę, że zrezygnował było nie było ze swojego sklepu w którym był sobie żeglarzem, sterem i okrętem.
  • Odpowiedz
@blisher: no dobra, to już jakiś wstęp

Staruszek od silników, ty informatyka.

Idźcie może w kierunku jakiejś dystrybucji CAD i innych softów, sprzętu do diagnostyki maszyn?

Nie będzie z tego kokosów ale ojciec ma doświadczenie w prowadzeniu działalności, Ty masz 21 lat więc jesteś z tych co "są młodzi, mają potrzeby, muszą #!$%@?ć".
  • Odpowiedz
@blisher: Nie wiem, ja Ci powiem, że znam przynajmniej 2 osoby, które właśnie tak po latach pozamykały swoje interesy z uśmiechem na ustach, że przecież się coś znajdzie i że wszyscy przesadzają o tym braku pracy, wyzysku etc. Finalnie wyszło, że stare chłopy musiały gimnastykować się na jakichś szkoleniach do obsługi kasy na stacjach benzynowych, czy w jakichś fabrykach pracujących na akord przy zgrzewaniu reklamówek i wyszło, że po prostu sobie
  • Odpowiedz